| anonim_4396 a întrebat:

Dea dreptea lui Iisus este Maica Domnului si dea stanga este Sf. Ioan Evanghelistul

De ce Sf. Ioan sta dea stanga lui? De ce are un asemenea privilegiu, ca sa zic asa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fata domnului sant toti egali.nu tine de vointa sa, cine o sa stea la dreapta ori la stanga dansului, ci de tatal ceresc asa cum singur a spus.ca pictorul poate picta cum doreste, respectand canoanele si pictura crestina e alta poveste.

3 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Nu este vorba de Sf. Ioan Evanghelistul ci despre Sf. Ioan Botezatorul, cel mai drept si sfant om nascut din femeie...

Răspuns utilizator avertizat
| Lucică1998 a răspuns:

Si de unde din Biblie ai aflat tu acest lucru sau ai avut o revelatie si te pomeni ca maine poimaine apare Apocalipsa 2.0 cu tine ca autor. Doar pentru ca traditia ortodoxa spune ceva nu inseamna ca e adevarat. Ce stim despre imparatia lui Dumnezeu e ca pe tron stau Dumnezeu, Isus si Duhul Sfant ca sunt una, iar in jurul lor sunt ele 4 fapturi vii, cei 24 de batrani si mii de ingeri (citeste apocalipsa). Daca Ioan sau Maria s-au reincarnat intr-unul din ei nu stiu dar nu suna prea plauzibil nu?