| Ghostrider332 a întrebat:

Deci chiar nu mai rezist! Tot timpul o baba sau un mos comunist trebuie sa-mi atraga atentia ca daca ascult rock sunt satanist!
Traiesc intr-o familie de credinciosi,dar prefer sa ma indrept spre ateism.
Tot timpul cineva trebuie sa-mi spuna ca daca nu merg la biserica sunt satanist, daca nu cred in Dumnezeu sunt satanist etc.
Inrebarea:
Credeti ca e gresit ce fac? Eu nu, dar mi-ar placea sa aud parerea altora.

Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Muzica pe care o asculti nu te defineste ca si persoana. In niciun caz nu te face satanist. Ei daca asculta manele, inseamna ca sunt tigani? Sau daca asculta muzica populara, inseamna ca sunt oameni buni si credinciosi? Nu din nou. Trebuiesc mult mai multe fapte ca sa poti defini o persoana si nici macar atunci nu este corect sa o faci. Cat despre ateism, imi pare rau ca esti ateu, dar este alegerea ta si nimeni nu are dreptul sa te judece. Incet incet, ti se va arata calea cea mai buna pentru tine. Nu lasa pe nimeni sa te judece si nici tu la randul tau sa nu judeci.

Sa le spui batranilor alora:

"Voi ce sunteti credinciosi ar trebui sa stiti ca Hristos, la Muntele Maslinilor, cand i-a fost adusa in fata o prinsa asupra adulterului (cauta si tu pe google daca nu sti ce e aia, pentru ca minunatul filtru TPU nu ma lasa sa pun cuvantul) legata, gata sa fie atacata cu pietre a spus "Cel fără de păcat dintre voi să arunce cel dintâi piatra asupra ei." Asta e o lectie importanta care spune ca toti avem pacatele noastre si nu ar trebui sa judecam pe nimeni, mai ales pentru o chestie banala precum muzica"

Sper ca am fost de ajutor!winking

32 răspunsuri:
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru doctorandus):

Iti multumesc pentru corectie! happy

| doctorandus a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

Da, tehnic o fata necasatorita si nelogodita putea fi dezonorata, dar nu putea comite adulter.