| LordBolton a întrebat:

Deci crestini, ce parere aveti de extraterestrii?

38 răspunsuri:
| MyNameIsAna a răspuns:

Ce este asta

| OnuOnulică a răspuns:

Nu exista.

| ww2Totenkopf a răspuns:

Heil Hitler
Heil Satanas
Heil Hades
Extraterestrii nu exista bro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere buna, pana la proba contrarie.deocandata nu m-a luat de crescut nimeni de pe pamant.ma indoiesc, ca ar face-o un extraterestru fara vreun interes anume.

| milan9 a răspuns:

La fel de inexistenţi ca şi inorogii...

| Zenithf a răspuns:

Deci ateisti, ce parere aveti despre ingeri si draci? laughing

| SatanLovesYou a răspuns (pentru OnuOnulică):

Sunt foarte mari posibilitati sa existe alte forme de viata in tot Universul asta.Nu te gandi la cine stie ce reptilieni care vin sa-ti scoata creierul sau sa te taie de viu.

| LordBolton explică (pentru Zenithf):

laughing dar tu ce parere ai despre Mosu'?

| OnuOnulică a răspuns (pentru SatanLovesYou):

Da ai dreptate dar inca nu au fost descoperite si cred ca e imposibil sa existewinking

| Zenithf a răspuns (pentru LordBolton):

O inventie.

| SatanLovesYou a răspuns (pentru OnuOnulică):

Cum crezi tu~

| andreiush25 a răspuns:

Ce interesant ca pentru voi extraterestrii sunt o inventie dar dumnezeu si sarpele vorbitor sunt adevarati...IQ de boschete ofilit.

| andreiush25 a răspuns:

Extraterestrii nu inseamna numai alienii de ii vedeti la TV cimpanzeilor... Extraterestre pot fii numite si bacteriile de sunt gasite pe luna sau marte. Deci da... exista extraterestrii.

| Mikhtarian a răspuns:

Nu cred in ei.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Am o parere foarte buna, minunata as spune! Sunt niste omuleti verzi foarte simpatici, cu ochii bulbucati si cu multe gaturi. Am vazut eu intr-un filmhee hee

| Maxim96 a răspuns:

Nu exista.

| Penisu a răspuns:

O parere buna.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Maxim96):

Cât de important ar trebui să te crezi să ai impresia că suntem singuri în universul ăsta?
Cât de plin de tine trebuie să fii să crezi că deși mai există milioane de alte planete și galaxii, doar planeta noastră este locuită.

| CISCO a răspuns:

MaCheamaMarian112 'parerea mea este ca exista sunt printre noi de milioane de anii, sunt tot oameni si ei dar li se spun extraterestri, poftim acum daca vecinul tau sau prieteni tai sunt extraterestri verifica cand dispar cate 1 saptamana unde au fost, poftim vezi cu atentie acest documentar http://www.youtube.com/watch?v=zYiemZ1tISo&feature=player_embedded uite si partea 2 a http://www.youtube.com/watch?v=X42h5sYqahI&feature=player_embedded secretul este ca, sa aflati istoria civilizatiei voastre, preistoria voastra vezi tu eu nu o sa cred niciodata ca dumnezeu a facut pe adam si pe eva si adam si eva ereau bebelusi da zi si mie cine i-au crescut cine le-a pus pempers si cine ia sters la cur, bhhhhh voi nu ganditi ca nu au cum sa se nasca deja majorii si peste o luna gata se babardesc fac si 2 copi pe cain si pe abel da si cain parca la omorat pe abel ca o freca pe masa eva erea incestul la moda secolo de secole sau facut incest, cum dracu sau inmultit tantalai pe aceasta lume decat ca se culca cu maicasa si cu sorasa, auziii si tu vrei sa mai crezi in ceva bun pe aceasta lume cand preotii se *** in cur ca la istambul si nimeni nu pedepseste incestul din famili futetiva cu surorile voastre si cu mamele voastre mor cand vad aceste speci de reptilieni pe cei care fac incest sau abuzeaza copiiiiiii pedofili si pe zofiliiii aia din ce specie fac parte sunt cumva sfintii vostri sau voi va rugati la doamne doamne care este pe invizibil, povestea cu isus hristos a fost credibila pina a ajuns isus hristos la 32 de ani cand a fost rastignit dar sa nu credeti ca a murit nuuuu, acolo este secretul unde s-a dus, eu unul il port in suflet pe isus pentru ca a vrut sa faca bine lumi intregi dar acum ca in biblie sa scris fiecare preot ce a vrut el asta e parerea preotului o contrazic ca a sceis multe prosti in biblie, de exemplu, sarpele i-a spus lui eva sa manance din marrr heheeeeeeeeee unde draq a vazut idiotul ala care a scris biblia sarpe care vorbeste, si apropo deunde pina unde este interzis sa nu mananci mere sunt bune au vitamine, raiul exista decat atunci cand ai bani sanatate si ceva minte, iadul este cand in tara ta este foamene razboi si nu ai casa nu ai ce manca nu ai bani atunci esti in iad dar nu e asa rau in iad crede-ma nuuu trebuie decat sa ai rabdare in viata asta la tot si sa nu fi lacom, paaaa

| Andrei123Andrei a răspuns:

Trebuie sa fii prost sa crezi ca intr-un asemenea univers cu miliarde de planete, stele, si in general corpuri ceresti planeta noastra ar fi singura cu viata.

Extraterestru nu inseamna neaparat omuleti verzi care au o tehnologie foarte avansata. "ExtraTerestru" se refera la o forma de viata care nu apartine pamantului.

| Andrei123Andrei a răspuns (pentru OnuOnulică):

Cine a zis ca nu au fost descoperiti sau nu ne-au descoperit ei pe noi?
S-au scris foarte multe teorii pe aceasta tema.
Dupa parerea mea sunt foarte multe dovezi tinute ascunse din diferite motive.

| Scarbo a răspuns:

Extraterestrii sunt creatiile satanei, asta mi-a spus profa de religie acum 2 ani.

| Maxim96 a răspuns (pentru Andrei123Andrei):

Daca sa analizam din punct de vedere teologic, Dumnezeu ne-a creat doar pe noi-fiinte cu ratiune, cea mai delicata faptura a Lui.Religia combate existenta altor civilizatii extraterestre, dar este foarte posibil sa existe viata(fara fiinte inteligente) pe o multime de planete din vastul nostru univers.

| Lizzu a răspuns:

Ori e inventie ca sa dea de lucru omenirii, stii, sa nu se plictiseasca.
Ori exista si sunt foarte prietenosi (?) thinking

| Dumniezău a răspuns:

Exista.Ar fi o cruzime sa credem ca in tot universul asta mare am fi doar noi si nu si alte forme de viata, posibil mai evoluati decat noi.Cine stie, poate ca intr-o zi ne vor vizita:p.

| Dumniezău a răspuns (pentru Maxim96):

Asta s-o crezi tu.Doar pentru ca nu scrie in biblie asta nu inseamna ca nu exista.

| Dumniezău a răspuns (pentru Scarbo):

Nu imi amintesc sa fi spus asta, da oricum profa e o nebuna, deci...

| Maxim96 a răspuns (pentru Dumniezău):

Dar luand in vedere planul lui Dumnezeu, nu putem admite ca a creat alte fiinte inteligente, alte forme de viata poate sa fie, dar civilizatii, nu.

| Angel0 a răspuns:

Comestibili?

| Dumniezău a răspuns (pentru Maxim96):

Lasa-ma cu planul lui dumnezeu, mai lasa-l deoparte si gandeste.In tot universul asta vast, crezi ca suntem doar noi, singuri? Inca nu stim cum arata dar stim sigur, si avem si dovada, ca ei exista deoarece ne-au trimis si mesaje.Ai auzit de SETI?