| LordBolton a întrebat:

Deci crestini, ce parere aveti de extraterestrii?

38 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns (pentru Dumniezău):

Am auzit, ma uit si eu la filme documentare despre toate astea, sunt unele teorii, dar nu sunt inca valide. Daca sa luam din punct de vedere stiintific, sunt 99% sanse ca sa nu fim singuri in acest univers, sincer eu nu stiu ce sa cred.

| Scarbo a răspuns (pentru Dumniezău):

MI-a spus la biserica, la orele alea care m-au trimis maicamea am fost la una, si m-am prefacut ca sunt interesat.

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Mai ales pe voi romanii atata ratiune v-a dat de v-ati furat intre voi timp de 23 de ani si in continuare foarte rationali trebuie sa recunosc asta

| RAY a răspuns:

Eu cred ca exista forme de viata in univers

| LegionarulRoman a răspuns:

Exista si chiar din punct de vedere fizic....insa din pacate ei nu sunt decat manifestari fizice ale diavolului pentru a inspaimanta oamenii.Cum se face ca numai cei care cauta insistent extraterestrii, i si gaseste intr-un final?

Cat despre faptul ca Universul e mare... Universul este facut ca sa ne bucure ochii pe timpul noptii.Studiere cerului(astronomia) apare inca din VT, de inspiratie divina.Noi suntem priviligiatii.Nu exista alte forme de viata.
Asa este conceptia ortodoxa.Fiecare poate crede ce vrea.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru Dumniezău):

Esti tu sigur ca e atat de vast? L-ai cercetat atat de tare? Pe mine chiar ma lasa adesea rece "noile descoperiri" ale astronomilor.Ca acum au descoperit ca se vede un punct oarecare cu o culoare diferita fata de Univers si acolo cica ar fi legatura cu un" Univers paralel".

Nimeni si niciodata nu se va intampla asta nu va putea cerceta ce se afla dupa Sistemul nostru solar. Doar presupuneri, calcule, priviri prin telescoape...

| Dumniezău a răspuns (pentru Scarbo):

Deci pana la urma ai mers?laughing

| RandomDeTot a răspuns:

Nu exista