| costis a întrebat:

Destinul omului este numai sa se bucure (gimnaziu, liceu, studentie) sau sa si realizeze ceva in viata?

8 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Sa realizeze ca nu exista destin. Cum pot exista destin, dumnezeu si judecata de apoi?

| costis explică (pentru Mădă0611):

Un raspuns de fata mare... Mananci ghimbir si broccoli?

| Mădă0611 a răspuns (pentru costis):

Vrei sa te lasi de şaormă?

| oprescudorin11 a răspuns:

Nu m-am uitat la varsta ta, dar la o asemenea intrebare ti-as fi raspuns CINIC: Destinul omului si a oricarei fiinte este recircularea materiei (unii zic ca intr-un fel superior).
Adevarul, ca luand acestea in vedere, este bine, macar daca recirculam materia sa o facem ce spune PogChamp.Restul mai putin ne priveste ca nu avem incotro!
Sa fim macar bacterii mai inteligente!

| suffarstar a răspuns:

Ce sa te bucuri in facultate ca te fac astia sa regreti ca existi. Nu stiu care ne e destinul.

| PogChamp a răspuns:

Destinul e doar un concept de 2 bani creeat de om din plictiseala ca nu mai trebuie sa stea cu morcovul in fund de frica zilei de maine, avand in vedere ca si-a asigurat un trai lejer. Eterna lui nemultumire si curiozitate sunt principalele elemente ce motiveaza un om sa realizeze un oarecare progres in viata sa.

| Jessica007 a răspuns:

Adevarul este ca realizezi ceva in viata avand (gimnaziu, liceu, studentie).Dar pe langa ele trebuie sa ai si putin noroc.Sunt multi oameni inteligenti care stau acasa pentru ca nu si-au gasit de lucru pe profilul la care au invatat. Daca te referi la familie, da si asta este o realizare dar fara scoala invatata nu ai cu ce sa ii intretii.Intr-adevar banii nu aduc fericirea dar o intretin dupa parerea mea.

| godge a răspuns:

Omul nu are un destin prestabilit care sa fie dictat de univers.