| benny7 a întrebat:

Diavolul este Stăpânul iadului? Distracţie la maxim şi focul veşnic ce alegi?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Apocalipsa 20:10 "Şi diavolul, care-i înşela, a fost aruncat în iazul de foc şi de pucioasă, unde este fiara şi proorocul mincinos. Şi vor fi munciţi zi şi noapte în vecii vecilor."

Ar fi fost culmea sa nu fie pedepsit cel de la care a inceput tot raul, nu o sa fie prea distractiv acolo.

| benny7 explică (pentru Nilsson):

Da în vecii vecilor.*

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu, nu exista diavol.
Nu aleg nici una.Eu sunt de principiul că viața trebuie trăită în mod liber, dar obligatoriu echilibrat, din toate punctele de vedere. Dacă apar dezechilibre viața devine nefericită.

| gabicoo a răspuns:

Basescu a fost tartorul iadului portocaliu = PDL ( acum PNL )
Livache e stapânul iadului rosu actual = PSD
PDL ( PNL ) a adus in 2010 marirea TVA, taierea a 25℅ din salariu, impozitarea pensiilor, etc.
PSD a marit salariile si pensiile, a acordat tichete de vacanță, gratuitate la transportul CFR pentru studenti și tot ei sunt înjurati de mama focului.
Nota Bene:
1- Nu fac politica, iar ultima data am mers la vot în 2004.
2- Tot ce am scris mai sus am constatat pe pielea mea si a familiei mele.
3- Nu țin partea nimanui.
4- Nu sunt simpatizantul nici unui partid politic.
sad

| Mircea08 a răspuns (pentru gabicoo):

Nici PSD nu este raiul, dar este singurul partid ( in afara de ALDE) care mai este capabil sa guverneze tara. Cand acestia vor pleca, ar trebui sa stinga becul

| SG1995 a răspuns (pentru gabicoo):

Faza cu călătoriile libere pentru studenții și elevi e la nivel european. Și da ne-au crescut salarile, dar și impozitele, deoarece plata contribuțiilor o făcea angajatorul acum o face angajatul.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Intru frecvent sa verific ce intrebari gasesc in aceasta categorie; si am tras o concluzie: Va duceti tot mai jos din punct de vedere rational.

| benny7 explică (pentru BogdantheDreamer):

E mult mai greu de pus intrebarea decât o părere personală, fără răspuns!
Foarte raţional!*

| benny7 explică (pentru BogdantheDreamer):

CAM ACESTA E MOTIVUL INREBĂRI! Matei 10:9-13-14 Daca nu va va primi cineva*

| benny7 explică:

Este loc poarta e largă!

| benny7 explică:

Hello! Te înţeleg eşti bolnav psihic(schizofrenie paranoida) suferi de schizofrenie paranoidă şi retard mintal! Cam aşa te simţi când dezvolţi schizofreniea. Astfel, vei înțelege mai bine provocările cu care se confruntă un bolnav "AŞA CA TINE" în viața de zi cu zi.

Poţi duce o viață aproape normală, dacă faci tratament.
sper că te-am ajutat salutări*