| anonim_4396 a întrebat:

Diavolul nu exista ca il rog de cativa ani sa vorbeasca cu mine intr-un vis in realitate cumva dar asta inseamna ca nu exista si daca nu exista diavol nu exista Dumnezeu. Am ceva logic in mine acum. Explicati-mi voi cum pot da de diavol. Vreau sa i-l rog ceva important. Dar vreau sa vorbesc fata in fata cu el.

Răspuns Câştigător
| vitbsk a răspuns:

Salut, referitor şi la întrebările tale, De ce ţi se întâmplă atâtea?
Prin faptul că încerci să devii al diavolului, ţi-ai întors spatele de la Dumnezeu.
Rămas fără Dumnezeu ai rămas fără protecţie duhovnicească.
Diavolul ţi-a făcut atâtea pentru ca să te convingă că Dumnezeu nu există şi că nu te ajută.
Iar, tu înşelat şi întristat să apelezi la sfat diavolesc.
Asta pentru că diavolul vrăjmăşeşte viaţa omului şi nu îl iubeşte.
Dumnezeu în schimb, nu vrea moartea păcătosului şi ţi-a trimis în ajutor colegul care să te scape de înec.
Spui că nu ai prieteni şi că nu-ţi găseşti liniştea în lumea aceasta.
Tu trebuie să te împrieteneşti cu Sfinţii(citeşte-le vieţile) şi să urmezi îndeaproape Biserica lui Hristos, pentru ca să îţi curăţeşti sufletul şi cugetul de durere şi suferinţă.
Tu alegi dacă vrei să fii Fiu de Împărat sau slugă la diavol.

17 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cineva spunea că minciuna preferată a diavolului e că nici el nici Dumnezeu ni există. Dacă te-a convins că nu există, nu se omai obosește cu tine, te-a îndepărtat de Dumnezeu. Apreciez ce raspuns câștigător ai hotătât.

| DyNo a răspuns:

Ai putea sa-mi spui si mie de ce vrei sa vorbesti cu el si ce vrei sa-ti dea? Chiar sunt curios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca dumnezeu nu-mi da ce vreau

| 愛日本 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cine esti tu sa primesti tot ce vrei? Nici diavolul nu iti da cevreiwinking Vei vedea tu

| anonim_4396 explică (pentru 愛日本):

Ba chair imid a ce vreau doar daca ii dau sfuletul.

| William a răspuns (pentru anonim_4396):

''Cat asculti de Dumnezeu atat asculta si Dumnezeu de tine.''

| 愛日本 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, iar dupa ce mori o sa mergi intr-un infern.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai pana o sa-ti dea diavolul ce doresti ia de colea.de cate ori vrei.de vorbit nu cred ca poti cu gura plina. vorbim dupa.

| rocco09 a răspuns:

Deci daca i-l rogi pe george bush sa stea de vorba cu tine si n.o s.o faca nu inseamna ca nu exista! Faptul ca cineva nu iti face mofturile nu inseamna ca nu exista! Si in ce priveste "vanzarea sufletului "... daca nu esti crestin esti deja al lui ...nu poate avea mai mult! Poate sa te faca un posedat. daca ii permite D-zeu! Atat poate fi explicat dpdv biblic! poate te.ai uitat la prea multe filme.

| Kaleo a răspuns:

Nu iti trebuie diavol. Te descurci de minune.

| Kremlin a răspuns:

Eşti...lasă.

| cei7pitici a răspuns:

Diavolul exista, Dumnezeu exista simplul fapt ca tu il cauti pe diavol si nu pe Dumnezeu este o dovada pentru mine.Ce este acest diavol? Este raul si tu daca faci raul deja el lucreaza prin tine sau cu ajutorul tau.Te-ai gandit vreo data la posibilitatea ca diavolul sa iti influenteze gandurile si comportamentul fara ca tu sa iti dai seama de asta? si sti de ce nu iti dai seama? pentru ca tu vrei sa il vezi in planul fizic uitand astfel ca el este din planul spiritual.

| gsjsjjs a răspuns:

Cred ca nu ai gandit cand ai pus intrebarea asta big grin

| gabriel31 a răspuns:

Daca ar aparea, ti-ai da seama ca exista si Dumnezeu si el nu vrea asta.pentru el este mai bine ca tu sa nu crezi in nimic. cauta-l pe Dumnezeu si ai sa vezi cum i-si face si el aparitia.

| eLPySum a răspuns:

rolling on the floor Ia niste extasy ( linia dracoviana de comunicatii smug ) si apare "diavolul" in 2 secunde! Iti va da "orice" vrei!

| Ionutz_Alex_2000 a răspuns:

Din pacate în ziua de azi sunt multe filme în care oamenii fac pacturi cu diavolul si în schimb primesc multe... Se pare ca aceste filme întuneca mintile multora!

| SteelMan27 a răspuns:

Salut. Am aceeași problema ca și tine și vreau sa vb cu tine în particular mă poți contacta pe f_b: Gigi Fusea sau răspundem la comantariu.