| sunrises a întrebat:

Din ce motive poate fi o familie lovita de astfel de tragedii precum cea judetul Neamt in care un tata si-a ucis propriul copil?

12 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Omul nu este vinovat cu nimic, el ar trai dupa o gandire echilibrata daca nu ar primi intr-una impulsuri din exterior care sa-l afecteze psihic.

| danay72 a răspuns:

Dar nu Dumnezeu loveste pe cineva. Iacov1:13 arata ca Dumnezeu nu incearca pe nimeni. Daca si-a ucis propriul copil e clar ca era un om bolnav psihic, dar Dumnezeu nu e de acord cu asa ceva.

| Mădă0611 a răspuns:

Iubire si teama de a pierde persoana iubita. Omul ala si-a iubit atat de mult copilul ca a luat-o razna, si ma refer doar la metoda, somniferele erau mai bune, o metoda eleganta, de bun simt si fara durere, desi, daca l-a decapitat cu drujba, a murit repede, iar el a suferit mult mai mult. Horror, dar lumea il vede doar pe el nu stiu cum, "vai ce tragedie", dar ca el a stat cu copilul nu stiu cat timp si ca urma ca mama sa-l ia si el probabil sa nu-l mai vada nu e tragedie, nu? (sper ca am gasit link-ul bun thinking, daca e alta poveste, scuze)

| sublime89 a răspuns:

Din motivul ca tatal a fost un idiot si-un psihopat probabil.

| Exilee a răspuns:

Schizofrenici, persoane ce sufera de (,) dementa, prezinta boli psihice, batuti de soarta si de societate... Doamne fereste.

| Narfundo a răspuns:

Din cauza slabiciunii.Cazuti in amagirea diavolului, si-au gasit sfarsitul

| Kalla a răspuns:

Rautatea orbeste sufletul si gandirea. Dar si betia. E oribil sa ai parinti care beau (experienta personala).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă pui întrebarea la categoria Religie și nu Sănătate... atunci îl las pe Maxim96 să răspundă.

| Scarbo a răspuns:

Din lipsa de ocupatie, vor si ei sa se distreze, cam asta fac criminalii in serie.

| sabrina103 a răspuns:

Probabil din acelasi motiv pentru care mamele isi arunca bebelusi la tomberon. Ei cred ca viata lor e mai importanta decat a copilului. Au uitat sau nu au invatat ce e sacrificiul.

| JustSolutions a răspuns:

Probabil find imbatat (scuze nu am urmarit articolul oricum o alta cauza ar putea fi lipsa lui dumnezeu din acea familie

| Ionela_Alice_1998 a răspuns:

Din gelozie, probleme psihice, prea mult alcool si concluzii pripite de genul( sotul crede ca sotia are amant si se razbuna pe copil)