| valentinboss98 a întrebat:

Din ce sunt facute cununiile de la biserica? big grin Dau funda!

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Nu sunt din aur, cum poţi să crezi aşa ceva? Sunt doar aurite cel mult, iar cu un gram de aur poţi "acoperi" un călăreţ cu cal cu tot. Asta e o proprietate de-a aurului. Din aur veritabil nu găseşti nimic în Biserică. Iar argintul... îl iei la kg de o mie de ori mai ieftin.

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Aur sau argint, eu am purtat de argint

| bogdiy a răspuns:

Aur sau argint

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru milan9):

De aur sunt poate pentru preoti

| milan9 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

No way... De ce s-ar face din aur o bucată de tinichea simbolică, dacă ar fi grea de vreo 50-100 de grame? Ai auzit vreo Biserică la care să se strângă fonduri de 160.000.000 lei doar pentru o astfel de tinichea?

| dishea a răspuns:

Din haur.