| LoveToHate a întrebat:

Doamna de religie in fiecare an de Craciun organizeaza o piesa de teatru, spune ca ne dezvolta personalitatea si este frumos sa oferim un spectacol copiilor.Anul acesta ea a ales clasa mea,nu stiu de ce,zice ca suntem mai responsabili, dar sunt sigura ca se inseala.In anii trecuti celelalte clase au spus colinde,cateva poezi, cateva replici si gata.Sincer,muream de plictiseala,nu se auza nimic, cei de pe scena cantau fara nici un pic de talent.Nu vreau sa-i judec,au facut ce au putut,dar eu vreau sa fac altceva,sa aduc spiritul Craciunului, iar copii sa invete ceva.Ma gandeam sa jucam "Un colind de Craciun"de Charles Dickens, dar...nu stiu daca vor fi in stare,dragii mei colegi sa invete atatea replici,mai ales ca nici timpul nu ne permite,noi trebuie sa invatam pentu scoala,replicile,si sa facem si repetitii.
Ce credeti e bine ce jucam sau sa alegem altcea? Altceva, ce?

Răspuns Câştigător
| albertooss a răspuns:

Ar trebui sa faceti un cor al clasei sau o sceneta care sa reprezinte o anumita poveste biblica care sa nu fie facuta doar asa sa se termine si ea. Sa fie facuta (apropo) pe tema craciunului. Cel mai bun exemplu este nasterea Mantuitorului. Nu iti trebuie multe personaje si e usor de facut. Sper ca te-am ajutat (daca vrei si o fundita).

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Te pasionează prostiile.
Lipsă preocupări serioase!
Este o pierdere de vreme, spectacolul ăla!

| LoveToHate explică (pentru MMihai):

Nu ma pasioneaza prostiile,nici macar n-am ales sa fac parte din asa ceva, mi s-a impus, dar nu-mi pare rau.
Ce ai vrea sa fac in timpul liber, sa stau la TV?
Nu e o pierdere de vreme spectacolul, cu banii obtinuti ajutam orfanii.