| Ella_6549 a întrebat:

Am nevoie de cateva melodii speciale pentru seara de craciun(nu vreau colinde) si de cateva filme specifice craciunului! Funda

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Aaa, atunci e greşala mea, deşi nu am specificat nimic de colinde româneşti...
Aici ai 10 filme de Crăciun considerate cele mai bune:

It's a Wonderful Life (1946)
Miracle on 34th Street (1947)
Elf (2003)
Home Alone (1990)
National Lampoon's Christmas Vacation (1989)
The Nightmare Before Christmas (1993)
Love Actually (2003) (pe care ţi-l recoman neapărat, pentru că l-am văzut de 21 de ori...)
Bad Santa (2003)
Home Alone 2: Lost in New York (1992)
The Polar Express (2004)

Şi mai jos câteva colinde:
Harry Belafonte - Mary's Boy Child
The Jackson 5 - Frosty The Snowman
Elvis Presley - Winter Wonderland
Bruce Springsteen - Santa Claus Is Coming To Town
Mel & Kim - Rockin' Around the Christmas Tree
Frank Sinatra - Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
Bobby Helms - Jingle Bell Rock
Chris Rea - Driving Home For Christmas
Ella Fitzgerald - Have Yourself A Merry Little Christmas
Nat King Cole - The Christmas Song
Band Aid - Do They Know It's Christmas?
Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You ( îţi recomand varianta Oliviei Olson din Love Actually...)
Wham! - Last Christmas
Bing Crosby - White Christmas

Melodiile le poţi asculta aici: http://www.musicradar.com/......e-229168/3
Apeşi după fiecare "Next"...

Iar pe Olivia Olson cu All I Want Forr Christmas Is You o ai aici: http://vimeo.com/17703013

Enjoy!
Cu stimă, Angel.

3 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Şi ce fel de melodii s-ar potrivi de Crăciun în afară de colinde?
AC/DC - Thunderstruck, Metallica- Enter Sandman, etc, ceva de genul ăsta?
Auzi la ea... big grin big grin big grin

| Ella_6549 explică (pentru angel74dm):

Sunt si altfel de melodii care se pot asculta in seara de craciun...nu numai colinde romanesti...dar na mai sunt oameni care nu stiu altceva decat ceea ce este ascultat cel mai des acestea fiind colindele romanesti. daca nu aveai un raspuns care sa ma ajute puteai sa nu mai raspunzi deloc

| angel74dm a răspuns (pentru Ella_6549):

Aaa, atunci e greşala mea, deşi nu am specificat nimic de colinde româneşti...
Aici ai 10 filme de Crăciun considerate cele mai bune:

It's a Wonderful Life (1946)
Miracle on 34th Street (1947)
Elf (2003)
Home Alone (1990)
National Lampoon's Christmas Vacation (1989)
The Nightmare Before Christmas (1993)
Love Actually (2003) (pe care ţi-l recoman neapărat, pentru că l-am văzut de 21 de ori...)
Bad Santa (2003)
Home Alone 2: Lost in New York (1992)
The Polar Express (2004)

Şi mai jos câteva colinde:
Harry Belafonte - Mary's Boy Child
The Jackson 5 - Frosty The Snowman
Elvis Presley - Winter Wonderland
Bruce Springsteen - Santa Claus Is Coming To Town
Mel & Kim - Rockin' Around the Christmas Tree
Frank Sinatra - Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!
Bobby Helms - Jingle Bell Rock
Chris Rea - Driving Home For Christmas
Ella Fitzgerald - Have Yourself A Merry Little Christmas
Nat King Cole - The Christmas Song
Band Aid - Do They Know It's Christmas?
Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You ( îţi recomand varianta Oliviei Olson din Love Actually...)
Wham! - Last Christmas
Bing Crosby - White Christmas

Melodiile le poţi asculta aici: http://www.musicradar.com/......e-229168/3
Apeşi după fiecare "Next"...

Iar pe Olivia Olson cu All I Want Forr Christmas Is You o ai aici: http://vimeo.com/17703013

Enjoy!
Cu stimă, Angel.

| niko200 a răspuns:

Ca film poti incerca Ho Ho Ho
Este super, l-am urmarit si eu.