| anonim_4396 a întrebat:

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ne pe noi pacatosii, ai grija Doamne de noi si iarta-ne noua pacatele noastre, caci eu roaba Ta nu ma feresc si nu ma rusinez sa pronunt numele Tau. Ajuta-i Doamne pe ei cum mai ajutat pe mine, lumineaza-le mintea si ajuta-i sa mearga pe calea cea buna.Inlatura raul din inima lor si ai grija de ei si de familiie lor, caci cu pacate ne nastem toti si prea putini venim in fata Ta fara de greseli.

Răspuns Câştigător
| venusdoom a răspuns:

straight face ( se presupune ca e un site unde pui intrebari si raspunzi la ele)

41 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ce bine ca prin jertfa Domnului Isus avem iertare de pacate! El este jertfa de ispasire pentru pacatele noastre!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Multumim pentru poezie.hee hee

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asa, si? Care ar fi intrebarea?

| Dumnezău a răspuns:

Ba,pulifric,da' pe mine de ce nu ma mentionezi in rugaciune? Gata, te omor si te trimit lui Satan ca nu mi-ai proslavit lorgeanul cel preacuvios si preapretios.Lucifere,tata,hai ca ai o comanda!

Răspuns utilizator avertizat
| miradoniz a răspuns:

hee hee Tare asta!hee hee "Iisus,Iisus"iartă-mi păcatele-ca eu nu te reneg! adu pe ceilalți pe drumul meu, care e cel bunhee hee căci toți suntem păcătoși-din fericire unii reușesc sa ajungă în fata Ta fără greșeli!hee hee sora-mea, chapeau!

| miradoniz a răspuns:

@Gabriella20 Nu am vrut sa fiu răutăcioasă; scuze; am crezut sincer ca e o gluma! Se spune ca"rugăciunea e o moarte",pe aici e direct"viață veșnică", se parehee hee
Dar până la urma, fiecare face cum crede ca e mai bine-bănuiesc?!

| Bogdanux a răspuns:

Tu din ce scorbura ai iesit?

| Bogdanux a răspuns:

@User12

Omule, asta e un site, nu o biserica unde sa spui rugaciuni.WTF?

| Bogdanux a răspuns:

@Atheist

That's a fuckin' masterpiece. smug big grin

| Hombre a răspuns:

Doamne miluesteeeee, amin.

| ZvT a răspuns:

User12 explică:
Doamne iarta-i ca nu stiu ce spun, o sa vedeti voi cand ve-ti fi in fata Lui si ve-ti da socoteala, iar o sa va aduca aminte de aceste vorbe!

Parca dumnezeu ierta pe toata lumea. Iar s-au schimbat regulile?

| ZvT a răspuns:

User12 De unde cunosti aceste detalii? Sa nu imi zici ca din biblie ca cel ce a scris-o iti garantez eu ca nu a trecut prin toate astea desprea care vorbesti tu, probabil doar cu mintea de la mugurii ilegali astazi. Eu nu sunt ompotriva lui dar nici nu sunt ''robul'' lui.

| DorelSudoru a răspuns:

Trecema si pe mine in acatist, multam vezi sa pui mai multi bani ca am destule de care sa fiu iertat...Hail iisus

| Polaris a răspuns:

Iartă-l, Panda, că nu ştie ce zice.

| Polaris a răspuns:

Http://chestiichestiichestii.blogspot.com/2011/09/balada-unui-pocait.html
L-am găsit pe Gheorghe din balada mea. :D

| Polaris a răspuns:

@User12 - De fapt da, le-am spus. Şi tata chiar mă aprobă, împărţind aceleaşi 'credinţe'. Şi nu-ţi fă griji de cap, zic să-ţi cauţi tu unul. ^^ Hai pa, Satan să te ajute.

Răspuns utilizator avertizat
| Infernia a răspuns:

La biserica e inchisoarea potrivita pentru din astia ca tine.

| papusikatha a răspuns:

Multumesc pentru raspunsurile rautacioase, are cine sa le vada, eu va iert.

| papusikatha a răspuns:

De ce va mai obositi sa raspundeti? Nu ma int rasp ateilor, e la categoria religie, postez ce vreau atata timp cat nu o fac la alte categorii

| papusikatha a răspuns:

@miradoniz, la ora asta sunt foarte obosita si nu sunt genul care sa ii bage omului pe gat ceea ce nu vrea, a fost o simpla rugaciune pe care am vrut sa o impartasesc cu cei ce cred, a fost ceva din sufletul meu pentru ca asta am simtit. nu am nevoie de criticile nimanui, o seara buna

| papusikatha a răspuns:

Ati uitat sa va da-ti "amuzant" "inteligent" si "folositor" happy

| papusikatha a răspuns:

Doamne iarta-i ca nu stiu ce spun, o sa vedeti voi cand ve-ti fi in fata Lui si ve-ti da socoteala, iar o sa va aduca aminte de aceste vorbe!

| papusikatha a răspuns:

Atheist unde nu e cap vai de picioare, pun pariu ca nici unul dintre voi nu ati spune chestiile astea de fata cu parintii vostri.

| papusikatha a răspuns:

Satan sa nu fie cu nimeni, nici macar cu tine... sa piara pe pustiu... o sa ma rog pentru voi.

| papusikatha a răspuns:

@ZvT Ii iarta pe cei ce cred in EL. Si ii va ierta si pe ceilalti dupa ce isi vor ispasi pedeapsa in Iad, nimeni nu ramane in iad, Dumnezeu ne iubeste pe toti si ne iarta pe toti daca ne caim si cerem iertate El ne iarta, si pe tine si pe mine si pe ATHEIST si pe toti ceilalti care si-au batut joc de numele Lui.

| Flav a răspuns:

Amin.

| ankahra4m a răspuns:

Vodka noastra care esti din ceruri, sfinteasca-se in numele tau, vie imparatia ta, faca-se voia ta, precum in shot asa si in cocktail. Drujba noastra cea de toate zilele, dane-o noua astazi si ne iarta pacatele noastre, precum si noi crestinilor nostri. Si nu ne duce pe noi in p**a, ci ne zaboveste de cel fals. Amin straight face e ceva e genul?