| AvalohAlyn a întrebat:

Doresti sa Il cunosti pe Dumnezeu?
Scria undeva ca adevaratul scop in viata este sa Il cunosti pe Dumnezeu cat mai mult. E adevarat?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut, tu nu vrei sa-ti cunosti creatorul, dar sa afli tainele universului nu te preocupa, eu vreau neaparat.

| danay72 a răspuns:

În Biblie descoperi care e scopul vieții. Cu cât îl cunosti mai bine pe Dumnezeu, cu atât înțelegi de ce existam, care e scopul vieții, de ce îmbătrânit și murim. Deci e necesar sa studiezi Biblia profund.

| SG1995 a răspuns:

Deja il cunosc intr- o anumita masura. Cat despre scopul vietii am un motto:
" Traieste, invata si iubeste!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au nicio treaba zeii cu apariția noastră pe pământ.

Răspuns utilizator avertizat
| Elide a răspuns:

Da,pentru ca El ne.a dat viața și ne cunoaște mai bine decât oricine că sa înțelegi mai bine uita.te la acest videoclip https://youtu.be/u6J_Zr0-PaY cap-coada sa te uiți!

| AvalohAlyn explică (pentru Elide):

Il stiu.E superb!