| SaveTheNature a întrebat:

Dovezi Stiintifice ca Dumnezeu exista.
Pentru cei ce spun nu cred pana nu vad.Si pentru cei ce cred doar in stiinta, iata ca sunt si dovezi stiintifice ca Dumnezeu exista.
http://www.dumnezeuexista.ro/

91 răspunsuri:
| EmaS a răspuns (pentru MyObsession):

Daca doresti sa ajungi la anumite performante in viata, trebuie sa dai dovada ca ai o anumita educatie.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

Retardat esti tu.Un om inteligent stie sa se raporteze la fiecare categorie de oameni.Stie sa respecte si sa se faca respectat. Vrei sa pari interesant si inteligent, dar nu ai reusit sa demonstrezi decat contrariu.Te previn sa incetezi cu jignirile si sa ma lasi in pace.

| SaveTheNature explică (pentru lolosaurus):

Fratele meu. E apreciabil faptul ca te documentezi pe unde poti,si din surse cat mai profunde sa poti contrazice inexistenta lui Dumnezeu
Eu sincer cred ca si tu personal ai dubii in ceea ce priveste neexistnta Lui.
De fapt adevarul se poate gasi si prin metoda negarii,pentru a primi raspunsuri mai profunde si mai convingatoare.
De ce ti-ai pierde timpul(si iti spun eu nu il pierzi degeaba). Continua ce ai inceput, Cauta-l in continuare asa cumm faci acum si-L vei gasi.
E mai apreciabil ce faci tu, decat ce fac adevaratii atei carora subiectul "RELIGIE-DUMNEZEU" nu le naste nici cel mai vag interes.Bravo!
Acum: argumentele pe care ti le-am dat eu in existenta lui Dumnezeu nu sunt argumente pe care poate le-ai auzit la destui credinciosi indoctrinati cu o singura religie,ce poate vorbesc codat atunci cand vin cu un argument total religios
Eu apelez la spiritualul tau(putinul pe care il ai),Tu poti sa distorsionezi ceea ce iti spun eu pentru a nu te blama, si pentru ati sustine punctul de vedere.
Daca stiai bine LEGILE lUI DUMNEZEU, nu te grabeai sa spui ce ai spus mai sus.
Da! acum e mai rau! oricum omenirea isi plateste pacatele prin autodistrugere.Si ti-am spus daca inainte o mana de dictatori distrugeau populatia.Acum nu mai e nevoie de ei.Acum e atat de bine creat sistemul incat oamenii se distrug singuri.( si te inteleg sincer- e atat de greu pentru tine sa aprofundezi intelesul acestor cuvinte incat nu o faci,sau nu vrei sa o faci)
Tot ce se intampla pe planeta sunt rodul EXACT al nerespectarii legilor Lui- Dumnezeu: diabet,cancer,stresul,hipertensiunea,bolile de inima,bolile de ficat,bolile de creier,problema cresterii demografice,a razboaielor din trecut (iti voi explica si de ce,caci sigur nu intelegi).Si cine crede si nu vrea sa se autodistruga,e autodistrus de ceilalti,si nu scapa nimeni de suferinta si de tronarea din ce in ce mai evidenta pe Pamant.
Si fratele meu Satan nu se foloseste de bataie, sa atraga adepti.Se foloseste de cai foarte subtile si placute pamanteanului-bani,, putere, porno si tot ce le place mai mult oamenilor.
Si imputinarea oamenirii nu se mai face prin razboaie acum cu bombe si avioane.Si imputinarea omenirii se face tot prin cai subtiile sa convina si inteligentilor si prostilor.
Inteligentii mor de cancer, stres, diabet sau prin sinucidere bineinteles in comfortul casei si cu telecomanda in mana.Prostii,ce mai conteaza.
Si doar esti destul de inteligent sa percepi faptul ca OAMENII si-o fac cu mana lor, ori propriei persoane, ori celorlalti.
Si fratele meu nu pot lasa pc-ul si sa ma duc in munti pentru ca si eu sunt prins in acest sistem- 1.imi iubesc familia 2 m-am nascut in modernism traiesc in modernism.Nu pot fi eu in stare sa schimb lucrurile si nici nu ar putea vreun pamantean vreodata.Insa pe cat posibil incerc sa respect legile lui Dumnezeu insa recunosc ca nu am harul pustnicilor (cu care daca vei vorbi, vei intelege cat de diferiti sunt ei de restul oamenilor).Si cat de mult traiesc, si bineinteles nu au nevoie nici de bani nici de tv nici de pc nici de nimic!
Si da oamenii isi insusesc toate puterile pe pamant cu ajutorul a 2 verbe "a sti" si "a avea" dar uita ce e mai important pentru a-ti face loc langa Dumnezeu e nevoie si de "a crede"
1 2 3 si hahaha si eu urmaresc Mircea Badea zilnic dar nu il imit. Si nu il comfirm mot a mot pentru ca e si el om.Mai iau si cate putin de la Orestewinking(prezentul oreste).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule, habar n-ai ce este dumnezeu. Te bagi in polemici inutile, si faci afirmatii daunatoare. Cel cu credinta adevarata nu latra in public, asa cum faci tu. Isi vede de credinta lui, in liniste, cautand linistea sufleteasca. Tu, parca esti un vanzator de prune, care incearca sa-si vanda marfa inainte sa expire. Mediteaza asupra vietii si a mortii in liniste, in coltul tau! Ai de castigat.

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau eu sa imi adjudec pacatul omisiunii.Omisiunea este tot pacat.
Nu ma bag in polemici inutile,dau parei, ascult pareri si incerc sa trag concluzii.
Si DA, cel cu credinta adevarata nu latra in public(despre sine ca este credincios).
Latra in public pentru Dumnezeu.
Aici ai mare dreptate.Acei oameni au un mare har! sunt adevaratii credinciosi!
Si eu recunosc cu mana pe inima ca nu fac parte din ei! Dar lupt pentru calea cea dreapta.
Cercetez, si din ceea ce gasesc incerc sa impart cu ceilalti.
Nu vand prune,, si nu am nimic de castigat convingand pe altii de existenta lui Dumnezeu.
Nu aici pe pamant.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

O,dar de cand te rog sa ma lasi in pace cu aberatiile si ineptiile tale!

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

Vazute din perspectiva mea, da asa sunt.Fiecare este liber sa creada ce vrea, doar traim intr-o tara libera.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

Tu vorbesti despre bunul simt? Ha! Ha!

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

„S-a împlinit vremea, şi Împărăţia lui Dumnezeu este aproape. Pocăiţi-vă şi credeţi în Evanghelie."

Ateismul vs crestinismul a fost in centrul diverselor teme legate de credinta si convingerile oamenilor. Convingerile religioase sau lipsa acestora au fost intotdeauna in centrul dezbaterilor si discutiilor. Intelectualii si oamenii de stiinta au elaborat teorii diferite despre religie, credinta si convingeri.

Fiecare om trebuie sa creada intr-o putere care detine controlul decisiv, astfel incat in cele din urma raul sa fie pedepsit iar binele sa triumfe. Dar oamenii au tendinta sa-si puna credinta si convingerile in lucruri diferite. Unii au ales sa creada intr-un singur Dumnezeu, in rai si iad, in timp ce altii isi cladesc credinta pe o putere superioara lor care controleaza universul si faptele lor le hotaraste soarta. Dezbaterea dintre ateism si crestinism poate fi una ce nu se termina niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

Nu o sa ma plictisesc niciodata sa spun si altora vestea cea buna.Cui nu ii place, este liber sa treaca peste postarile mele.In caz ca nu stii a aparut functia ignore.M-as bucura sa ma adaugi pe lista persoanelor ignorate.Asa ca iti urez sarbatori fericite!

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru lolosaurus):

Http://www.dumnezeuexista.ro/
Citeste toate cele zece dovezi si mai discutam pe marginea materialului prezentat.

| Céline7 a răspuns:

Eu cred in dumnezeu, au fost foarte multe ori si m-a ajutat foarte mult asta este o dovada concreta pentru ca eu cred intens in el si imi merge foarte bine! Oricum fiecare cum isi asterne asa doarme!

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature explică (pentru EmaS):

Acest site i l-am dat si eu! dar nu vei reusi nimic cu acest site.
Dumnezeu e greu de explicat prin stiinta.happy. Oricum nu va crede cu explicatii stiintifice.
Spiritualul lui va intelege in timp(parerea mea)

| SaveTheNature explică (pentru lolosaurus):

laughing Esti belea mai lolosaurus.Nu te convinge nimeni sa crezi in Dumnezeu.In fine pari un baiat educat si de treaba chiar daca esti ateu( bine dupa parerea mea nu cred ca vei fi toata viata( nu stiu de ce dar simt eu asta)
As vrea sa vad profilul tau de facebook se poate sa fim prieteni pe facebook? daca vrei bineintelesbatting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature explică (pentru lolosaurus):

Lolosaururs ti-am spus si mai sus.Nu stiu daca ai observat.Profilul de facebook mi-l dai sau nu?

Răspuns utilizator avertizat
| SaveTheNature explică (pentru lolosaurus):

Eee lasa atunci.

| Alexandra_Alexa_1980_tBQw a răspuns:

Ia ma sa vad

| AlexiaDucesa2005 a răspuns (pentru CristiB93):

Nu exista Dumnezeu. Exista un fel de forța probabil...adică de ce ar vrea Dumnezeu sa moara niște Bebeluși abia născuți? Acest caz se întâmpla foarte des si nimeni nu are vreun răspuns

| CristiB93 a răspuns (pentru AlexiaDucesa2005):

Da e mult timp de cand am comentat la dovezile acelea. De atunci am mai aflat multe in legatura cu biblia sau cu religia crestina. As putea spune ca am devenit si eu ateu. Dar nu pot deoarece nu sunt sigur de nici o parte. Am fost zdruncinat cand am aflat ca ce credeam eu cu tarie poate fi contestat si ca nimic, nici o scriere sau nici o persoana, nu e adevarul absolut, toate ma dezamagesc. Religiosii vin cu dovezi ca adevarul e la ei. Ateii vin cu dovezi ca adevarul e la ei. Ceilalti care cred ca exista doar o forta sau ceva, vin cu dovezi ca adevarul e la ei.
Sunt dovezile astea lor adevarate?
Pe cine sa crezi?
Care este interesul lor cand aduc dovezile acelea?
Ateii si ceilalti zic ca religia e pentru bani, asta ar fi interesul lor.
Religiosii zic ca ateii sunt amagiti de diavol si ca il neaga pe Dumnezeu ca sa fie liberi sa faca pacate.
Apoi fiecare religie spune ca adevarul este la ea si ca in afara ei vei arde in iad sau chestii de genul.
Apoi fiecare om are o parere despre toate astea si o exprima diferit de ceilalti ca si a ta de aici.
Ce sa crezi atunci si pe cine?