| IoanieCriminalul a întrebat:

Dumnezeu e disponibil sau ocupat?

34 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este disponibil pentru cei ce il cauta cu o inima curata.,, Când strigă un nenorocit, Domnul aude şi-l scapă din toate necazurile lui.
7 Îngerul Domnului tăbărăşte în jurul celor ce se tem de El şi-i scapă din primejdie.
8 Gustaţi şi vedeţi ce bun este Domnul! Ferice de omul care se încrede în El!,,

| 3xfemeie a răspuns (pentru EmaS):

Dumnezeu este disponibil pentru toti. Il iubeste si pe cel mai mare pacatos. Isus a venit pentru a aduce lumina acolo unde era intuneric.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru ddooddoo30):

Tu te minti singur.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns:

De ce nu ar fi ambele, doar e Dumnezeu, nu?

| 4b a răspuns:

Dumnezeu e disponibil, doar ca oamenii is ocupati...

Răspuns utilizator avertizat
| imale a răspuns:

Tot timpul disponibil, pentru cine il cauta!

| Duucu a răspuns:

Elohim este disponibil doar pentru cei ce îl caută.

| RAY a răspuns:

Da de unde sti ca exista?

| Mădă0611 a răspuns:

E ocupat sa asculte rugaciunile pocaitilor (nu ma refer doar la sectanti), ca nu mai are timp sa face ceva, ca de exemplu sa le dea minte http://i.imgur.com/bepCB.jpg
A se citi: nu exista, dar pocaitii sunt prea ocupati cu cersitul ca sa vada realitatea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Esti sigura?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aproape, dar ca cel din biblie nu exista, sunt 100% sigura.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Pe ce te bazezi? Este doar propriul tau subiectivism, iti dai seama de asta?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si credinta ta ce e? Nu e acelasi lucru? + ca zeul tau e personal, daca s-ar face un portret pentru dumnezeul fiecarui credincios si apoi le-am suprapune, ai vedea ce si cum.
Ma bazez pe informatie, pe logica si observare. Tu pe ce te bazezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Pe marturie.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de unde stii ca exista ceva de mantuit si cineva care sa mantuiasca? Sau mergi pe pariul lui Pascal? Vezi ca poate ai gresit zeul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu ma intereseaza pariul lui Pascal.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai raspuns la prima intrebare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Pentru cei carora nu le este dat sa inteleaga invatatura lui Hristos totul este nebunie.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca toti care acum nu cred, n-au crezut si n-au inteles vreodata, ete ca te inseli. Acelasi lucru pot sa-l spun si eu drespre voi, chestia e ca macar ce spun eu se poate dovedi, pe cand ce spui tu, nu poti dovedi, decat tot noi, vorbind despre psihic. happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Creeaza mereu si ne asculta rugaciunile si aberatiile pe care I le cerem, deci este ocupat numai pentru noi.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Este ocupat.E linia plina de saraci, se plang de aia bogati, ca pun piciorul pe avere, ca pe-un gandac, jubiland in sinea lor.

| Zenit313 a răspuns:

"Viata este un accident si Dumnezeu a fugit de la fata locului"

"Coincidentele sunt modul lui Dumnezeu in care isi pastreza anonimatul."

Asta explica tot happy

| dracu14 a răspuns:

E pe invisible

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mai liber dacat crezi. Este in afara timpului si spatiului. Stie si ce gandesti si pentru el nu este o problema faptul ca sapte miliarde de oameni gandesc in acelasi timp ceva. Nu-I este greu...

| AnonimuszWss a răspuns:

E idle.

| Calininio a răspuns:

Cand am sunat ultima oara mi-a dat ocupat, dar pe Facebook e online

| CiprianFreeLife a răspuns:

Nu stiu, intreaba-l. laughing

| EmmaLoLy a răspuns:

Dumnezeu este total disponibil pentru cei care vor sa se pocaiasca!

| Danaberciu a răspuns:

Tu esti prost sau destept? laughing) Asa iti suna intrebarea!

| ovidiuproca a răspuns:

Intrebarea este: Ai nevoie de aer?