| Madalina343 a întrebat:

Dumnezeu ne iarta greselile pe care noi insine nu ni le-am putut ierta?

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Dumnezeu ne iartă toate greșelile pe care le mărturisim și pentru care ne cerem iertare.Printre care și mândria de a crede că e mare scofală să fim mai exigenți decât El. Uneori a ne ierta pe noi înșine, e act de smerenie, să primim darul ierării oricărui păcat, dar pe care El îl oferă oricui, în fiecare zi cu generozitatea lui infinită.

5 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Daca e asa de iubitor cum se spune, poate ca da.

| VelaJohnny a răspuns:

Dumnezeu este iubire, gandurile lui sunt cu mult mai mari decat ale omului. Cand ai gresit nu mai gandesti normal daca te simti vinovat, intrucat mintea iti e intunecata sa zic asa de sentimente de genu. Daca regreti sincer cu siguranta, insa nu cred ca ai putea ierta pe cineva care greseste des si de fiecare data se caieste si zice ca nu mai face. Daca le repeti, nu iti vor mai fi iertate pana cand nu vei inceta. Aceea e cainta adevarata, atunci regreti cu adevarat ce ai facut, cand nu mai practiciwinking

Răspuns utilizator avertizat
| bacristichiarel a răspuns:

Da. Funda?

| TAlina90 a răspuns:

Daca te caiesti cu adevarat si iti pare rau pentru ce ai facut, El te iarta