| anonim_4396 a întrebat:

Dumnezeu te indeparteaza de oameni, caci oamenii au pacate.Cum bine se stie singuraticii devin homosexuali sau se sinucid.Sunt oare preotii sau fanaticii credinciosi homosexuali sau sinucigasi?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Cea mai mare porunca a lui Dumnezeu e dragostea, pentru El, si pentru semenii tai. Dragostea creeaza punti, te leaga de oameni nu te indeparteaza. Dragostea acopera o multime de pacate. Deci e clar ca Dumnezeu nu te indeparteaza de oameni, eventual religia face asta. Dumnezeu te apropie de ei, de fapt, cind esti credincios, asta e testul pentru a vedea daca esti cu adevarat pe calea cea buna. Biblia spune ca cine nu iubeste pe aproapele sau, este in intuneric, nu a cunoscut adevarata lumina, adica nu este pe calea cea buna. Deci ai pornit de la o premisa gresita.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iar te apucă? Hai că ești simpatic...

| M25M a răspuns:

Ai pornit de la premise cam subrezi.

Dumnezeu te indeparteaza de oameni pentru ca oamenii au pacata, dar si tu esti om deci si altii sunt indepartati de tine, iar implicit fiecare om ar fi singur pentru ca fiecare om ar fi indepartat de Dumnezeu.

Cum se stie singuraticii devin homosexuali- Singuratatea nu are treaba cu homosexualitatea. Oamenii care au astfel de tendinte sexuale asa se nasc, este dovedit stiintific. Intr-adevar singuratatea are legatura cu sinuciderea pentru ca intervine depresia.
Indiferent de orientarea sexuala si de credinta sinuciderea este o forma de a opri durerea, de a pune capat depresiei, nelinistii, deceptiei etc.

| Narfundo a răspuns:

Mda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot ce afirmi sunt parerile tale,care nu au acoperire in fapte.
-D-zeu,in conformitate cu scrierile biblice, nu numai ca nu te indeparteaza de oameni, dar te si indeamna sa-ti iubesti aproapele ca pe tine insuti;
-de unde ai scos ca homosexualitatea are legatura cu singuratatea?
-statistic, snguraticii din proprie vointa sunt mult mai echilibrati emotional decat ceilalti oameni;
-tagma preotilor nu este deosebita de restul populatiei, privind homosexualitatea sau sinuciderea.
Sunt curios pe ce te-ai bazat cand ai facut afirmatiile din intrebare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cum sa nu.se *** in c.ur strain.al tau de pilda.pe castane.tu cate castane iei la o babardeala in bostan?

| Dumbo22 a răspuns:

Mentalitate de ateu ***.

| celebru a răspuns:

3happy