| XxXBlackVampireXxX a întrebat:

Dumnezeu uraste pacatul?
A urî nu este pacat?
Deci D-zeu nu este fara de pacat.

23 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu este sfant.El nu poate sa faca pacat, drept urmare nu iubeste pacatul. Dumnezeu este dragoste.

| XxXBlackVampireXxX explică:

@MaDoaren1DeTotCeEsteInJurulMeu
Eu nu pot intelege?
Sau crestinopatii orbi de atata religie (scuze pentru exprimare)

| XxXBlackVampireXxX explică:

FaNSIms3
Vad si eu ca nu sti ce sa raspunzi si injuri in schimb.

| XxXBlackVampireXxX explică:

Elodia
Daca ce spui tu acolo e adevarat inseamna ca Dumnezeu nu e atat de bun cum pare.

| XxXBlackVampireXxX explică:

@tsevaoth
Ce sotie? Ce prietena?
Nu's lezbiana.

| DorelSudoru a răspuns:

Bine o concluzie si oricum nimeni nu o sa te ascultestraight facestraight faceSau o sa-ti zica ca e ceva care nu poti intelege...

| tsevaoth a răspuns:

Mai iubeste-o pe prietena sau sotia ta care te inseala tot timpul

| Nordic a răspuns:

Ura e valabila intre noi oamenii. Cand ne macelarim intre noi. Sau ura este pacat cand uram adevarul. Daca nu uram pacatul ne-am mai abtine de la el? Nu? Deci ce sanse aveam sa intram in rai? 0. Dumnezeu este fara pacat.

| MasterOfDisaster a răspuns:

@d2ny;@900,@totElodia,@timmy de unde stiti voi ce crede/simte Dumnezeu?
de ce traiti cu impresia ca aveti dreptate?
ati putea voi sa ma descrieti pe mine(ca nu ne-am intalnit niciodata, nu am vorbit etc.)?

@ultra wtf?

@xXblAcKaNgeLXx sincer.habar nu am.

| Alysée a răspuns:

Pai daca pacatul e prea urat este normal ca ceva urat sa iti displaca.ce doar nu vrei sa iubeasca pacatul care este o fapta rea.nu uraste persoana care a comis pacatul ci fapta care e cu totul altcv.pacatul nu este creat de Dumnezeu deci nu il poate iubi.dar chiar si satanei daca iar parea rau Dumnezeu lar ierta.

| Bibuşca a răspuns:

Se pare ca ai facut o rima laughing! Bravo!
1. Da uraste pacatul!
2. Dupa mine e!

| flower_3416 a răspuns:

Este adevarat ca Dumnezeu uraste pacatul,Insa ura este un pacat doar cand urasti persoana care uraste, in acest caz Dumnezeu uraste fapta nu persoana, deci nu e un pacat

| totElodia a răspuns:

Dumnezeu nu uraste pacatul. El ESTE oarecum de acord cu pacatul nostru, El nu ne judeca aspru, El ne lasa in voia noastra, ca mai apoi sa platim pentru greselile noastre.

| FluGg a răspuns:

Dumnezeu uraste pacatul cum eu urasc ca cineva sa ma loveasca dar mie daca nu imi place ca cineva sa ma loveasca asta nu inseamna ca eu pacatuiesc

| metalheart a răspuns:

Bre` nene.d-zeu nu uraste pacatul in sensul acela de a ura. nu-l uraste cum urasti tu mustele, le-ai face sa dispara de pe fata pamantului. nu. el lasa ca oamenii sa aleaga intre calea cea buna, si calea cea rea. cei care o aleg pe cea rea vor fi judecati. probabil te intrebi dc nu-i face p toti sa aleaga calea dreapta. ei bine fiind prea bun si milostiv ii da pacatosului ca tine si ca mine sa aleaga. cateodata e prea bun...dar ce sa-i faci?

| GreenBubbleLove a răspuns:

Pai.e pacat sa urasti lucrurile bune...ce ai vrea sa iubeasca pacatul? eu zic sa te mai gandesti la logica tahappy

| darksideofthemoon a răspuns:

Eu sunt de parere ca nu exista pacat,iad, satana, etc.

| Dennys1521 a răspuns:

Tare intrebareawinking

| bd3x73r a răspuns:

Si mai e una dumnezeu zice sa ne iertam aproapele da el nu ne iarta di ne trimite in iad daca gresim. de ce?

| AlxMro a răspuns:

Dumnezeu nu uraste pacatul. Scrie undeva ca El uraste pacatul? Poate mai degraba are un sentiment de mila fata de cel care pacatuieste. Oricum niciun om n-o sa aiba viata fara de pacat.

| FanPoP a răspuns:

U esti un ****stiai?

| Timmy97 a răspuns:

El nu uraste, lui nu-i nu-i place! Eu nu cred in prostiile astea cu religia si pacatele. Povesti de adormit copiii.

| ultra a răspuns:

Printr-o intrebare am sa-ti raspun la intrebarea ta, nici nu trebuie sa fii mare credincios ca sa poti intelege, e ceva simplu si la indemana oricui : Ai 2 pahare in fata ta, intr-unul ai suc, limonada, sau orice alta racoritoare buna, si in celalalt ai otrava si stii ca daca bei din otrava vei murii, acum tu ce vei face, indragesti otrava findca nu ai voie sa te impotrivesti la nimic fiindca esti un " munte de iubire"? raspunde-ti tie la intrebarea asta nu mie si iti aflii raspunsul si la ce ai intrebat daca esti istet.