| AvalohAlyn a întrebat:

Dupa atata timp pierdut pe internet ma gandeam sa citesc Noul Testament, Biblia si asa sunt depresiv si lipsit de speranta, poate imi mai ridica moralul...e o idee buna credeti?
ps:iau tratament specializat deja daca vreti sa imi spuneti sa apelez la doctor.Ma ajuta destul de putin.La mine s-a cronicizat totul, am depresie cronica si o plictiseala agasanta si lipsa de sens.sad

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu am citit Biblia ca pe un roman.Am terminat-o in trei luni.De atunci am mai citit-o in total de 17 ori.Dar daca vrei sa nu o citești ca pe un roman eu îți recomand sa începi cu Evanghelia lui IOAN, unde o sa găsești un capitol intitulat "Îmbărbătarea ucenicilor." Sunt sigura ca si tu vei fi transformat citind Biblia la fel ca si ucenicii Domnului Isus.Îți urez studiu binecuvântat!

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Recomand in special Geneza si Apocalipsa dupa Ioanwinking.

| Irinel15123532 a răspuns:

Cea mai inteleapta algere. Citeste noul testament.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am o întrebare.
Îți place în ce stare ești? Da sau nu.
Vrei să termini cu această stare? Da sau nu.
Ești dispus să faci ceva pentru asta? Da sau nu.
La 3 răspunsuri da, sunt dispus să te ajut.

| Meme10Memu a răspuns:

Nimic nu are sens decat timpul adica timpul se scurge intr-un singur sens.