| ForJesus a întrebat:

E adevărat ca: cu cât ne depărtam mai mult de Dumnezeu, ne apropiem de satana?

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

E o tampenie. Daca nu e alba e neagra.Asa gandesc crestinii. Poti sa nu crezi in DZ dar parca ajungeam in rai/iad daca am facut fapte bune/rele, nu daca credem sau nu in el.Nu putem fi de ambele parti pentru ca nu s-a scris nimic despre asta in biblia aia dupa care va ghidati voi viata.

| Holocaust a răspuns:

Cui îi pasă.

| emy a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, sincer!happykiss

Răspuns utilizator avertizat
| Katakito a răspuns:

Perfect adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e ca daca ai spune nu esti cu dumnezeu esti clar cu satana ce logica de crestin bun, sigur ca nu e asa poti fi rau si bun si fara dumnezeu, de fapt ce inseamna bun? sa dai cuiva care nu vrea sa munceasca banii sau unui copil care nevoie de o operatie? poti fi bun si fara un zeu imaginar din contra sa si demonstrat ca atei sunt mai buni decat cei care cred in zei cand sunt buni crestini? ras de craciun si paste, inca ceva 5 mld de oamenii sunt cu satana tu te crezi mai bun ca ei dar nu faci nimic care sa demonstreze asta dar esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca ne departam de Satana ne apropiem de Dumnezeu?
Oricat de ciudat ar suna, in suflet inca mai porti stima pentru Dumnezeul ce l-ai venerat, ar suna cam bizar ca dintr-o data sa devii satanist sau crestin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma rog pentru tine si sper sa nu faci asa ceva.Mult noroc.

| SiminaSalvadore a răspuns:

da!

| bxyismylife a răspuns:

Nu. Pt ca putem sa respectam poruncile si doar sa ne indepartam sa nu mai mergem la bis de ex. Depinde de pers

| Ţăcă a răspuns:

Logic .