| IMINENT a întrebat:

E adevarat ca mai usor ar trece o camila prin urechea unui ac decat sa priceapa un crestin fanatic ca un ateu nu are neaparat convingeri politice comuniste si ca nu se inchina la satan?

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ateu inseamna ca nu are nici un Dumnezeu.

| IMINENT explică (pentru EmaS):

Stiu, ema, stiu, dar vezi tu, notiunea de ateu inca e vaga in Romania si multi au impresia ca un ateu e neaparat comunist si satanist deoarece nu pot percepe ca cineva sa nu creada in Dumnezeu.
Mai sunt si trologatii care considera ca viata unui ateu se rezuma numai in a gusta placerile vietii, intr-un mod destrabalat.

| EmaS a răspuns (pentru IMINENT):

Este o parere gresita. Eu am cunoscut si atei oameni morali cu verticalitate.

NOname
| NOname a răspuns:

Da, cu cei care și-au fixat în cap această idee nu prea ai ce să faci. Nu-ți rămâne decât să-i eviți și să-i lași în lumea lor.

| RAY a răspuns:

Mai usor trece balena albastra prin urechea unui ac decat sa inteleaga fanaticul ala ca ateismul e lipsa credintei in zeii si ca ateii nu sunt impotriva zeului lui sau ca ne inchinam la satana, apropo ateismul nu-i anti teist cum isi imagineaza uni dar cu tampiti nu ai ce face

| Mădă0611 a răspuns:

laughing Asa e.

| M25M a răspuns:

Cu toate ca este hiperbolizata comparatia nu este departe de adevar.

| dracu14 a răspuns:

E adevarat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat ca comunismul provine din biblia iudeo-crestina? Da adevarat. Karl Maxuel a fixat aceasta idee biblica unui regim politic. Deci crestini sunt comunisti fara sa-si dea seama.laughing Si da ai dreptate.

Răspuns utilizator avertizat
| Omega233 a răspuns:

Consider ca amandoua lucrurile sunt la fel de greu de indeplinit. Doar ca mai degraba as sta sa trec camila aia prin ac, decat sa'mi toc nervii cu un fanatic incurabil.