| anonim_4396 a întrebat:

E adevărată chestia cu prima mare dovada că s-a apropiat extrem de tare Apocalipsa este instituirea unui Guvern Mondial condus de un singur om?
Protestanții merg și mai departe zicand că acel om lider mondial fiind chiar Antihristul va fi nimeni altul decât cel mai probabil Papa de la Roma.
Cât adevăr și cata minciuna?
Eu doar am auzit ce circula printre neoprotestanti.

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

E falsa. Fantezie pentru aburit credulii nestiutori.

| Florin9Florin9 a răspuns:

E un semn, dar nu m-aș avânta să prezic Apocalipsa în viitorul apropiat

Antihristul nu poate fi Papa Francisc

| AndrElle a răspuns:

Nu este cu siguranță papa de la Roma. Din fericire, pentru ei, trăiesc clipe de pace mult mai dese decât noi. Noi, ortodocșii, adică noi nu știu cărei religii aparții. Trăim în războaie cu omul. Suntem rai, avem fel de fel de prejudecăți