| Mental a întrebat:

E mai mare pacat sa faci sex fara sa iubesti persoana doar pentru placere{gen prostituate sau sex friend} sau e mai mare pacat sa te masturbezi? Dauneaza masturbarea?

11 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Sexul este singura activitate umana care provoaca placere fara a avea efecte negative. Normal ca este ceva nasol.

| ErrorFound a răspuns:

Da, iti dauneaza. Tu sa ramai forever alone, ca asa vrea Dumnezeu. Lasa-ma pe mine sa fiu pacatos. laughing

| Dumniezău a răspuns:

Toate chetiile astea-s ceva normal.Nu e pacat.

| Lizzu a răspuns:

Nu e pacat nici primul nici al doilea caz.
Pacat ar fi daca in primul caz continui asa un timp iar o persoana din cele doua practicante ajunge sa se indragosteasca de cealalta.
Atunci poate fi considerat pacat pentru ca intervine suferinta.

Dar nu pacat in sensul religios... parerea mea.

| Inferno a răspuns:

Pentru un ignar care nu a aprofundat nici macar propria-i religie poate fi pacat. Crestinismul nu specifica si alte motive pentru a face sex cu exceptia "inmultirii".

| BlackSulphur a răspuns:

1. Pacat daca se rupe prezervativul;
2. Pacat daca altceva nu ai ce face cu viata ta.

Te-ai prins tu ce vreau sa zic, si nu, masturbarea NU are cum sa dauneze... Este practic imposibil!

| Scarbo a răspuns:

Daca practici prea mult masturbarea o sa ajungi dependent, in +, cand ejaculezi elimini neuroni, dar are si parti bune, slabesti mai usor.

| Rakanishuu a răspuns:

Stai linistit ca nu te intreaba popa chestii din astea oricum.

| dracu14 a răspuns:

E mare pacat, fiule, masturbarea e interzisa de catre Domnul, iti omori copii in palma
cu prostituatele nu e asa mare pacat, doar maria magdalena a fost prostituata si acum este sfanta.

| milan9 a răspuns:

Fiecare formă a păcatului desfrânării are gravitatea sa şi mai ales CONSECINŢELE sale...

| PancuVictor1994 a răspuns:

Porunca a 7-a din decalog iti da raspunsul.Sa te desfranezi e pacat.Si masturbarea e un pacat.