| Cåpåċεl a întrebat:

[Masturbarea]
Placere sau pacat?

Răspuns Câştigător
| Silvia_6960 a răspuns:

Masturbarea este pur si simplu o metoda, considerata chiar de medici, foarte buna pentru a-ti cunoaste propriul corp. Este ok sa ai anumite curiozitati in privinta corpului tau si sa incerci sa intelegi de ce ai anumite nevoi. In orice caz, nici nu trebuie sa se exagereze, dar nu este un pacat, desi fanaticii religiei probabil imi vor sari in caplaughing, pacate din punctul meu de vedere sunt actiunile rau intentionate pe care le faci cuiva, sau cu gandul la cineva.
De ex pacatele capitale sunt toate referite la lucruri care sa nu le faci altora:
1. Nu minti,
2. Nu insela,
3. Nu omori
etc etc.
Asa ca eu una consider masturbarea pur si simplu un fel de anatomie aplicata.laughing

15 răspunsuri:
| Annitu a răspuns:

Nevoie.

| DakotaRoyse a răspuns:

E plăcere dacă nu consideri actul ca fiind păcat.

| Zenithf a răspuns:

Da si da.

| MMihai a răspuns:

Pacat

| andreigroza19 a răspuns:

Obsesie

| xl0llip0px a răspuns:

Ambele.

| CinevaDiferitDePersoanaTa a răspuns:

Păcat,mai deschideţi Biblia!

O zi minunată în continuare.

| Dina a răspuns:

Prostie

| xAndraax a răspuns:

Pentru unii placere pentru altii pacat. Depinde de om.

| Joanne_1370 a răspuns:

Pacat...citeste despre Onan.

| WTFuck a răspuns:

Pacat dupa parerea mea e o prostie frateee unele de 13 -14 ani se gasesc cu porcarii din astea pe site-ul asta ...maturizati-va si voi eu am 13 si nu ma gasesc cu din astea

| DaReZon a răspuns:

Pai este foarte mare pacat si in al doilea rand o ei razna >.>
Regards,
Woozie_Triade@yahoo.com

| SadBoyForever a răspuns:

Cica pacat rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floorma voi iar ati mancat stricat rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

Masturbarea nu e un pacat, e doar un act de autocunoastere si oricum eu iti zic sa stai linistit ca e ceva normal la baietiwinking, dar sfatul meu este sa nu exagerezi, adica sa nu o faci in exces.

| Dany82 a răspuns:

Placere foarte mare iubitei mele ai place

| Ally_1242 a răspuns:

Nu-i păcat, eu una asa cred.