| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca biblia a fost inventata in consiliul de la Nicea? Ca regii romani erau negri si unul dintre ei s-ar fi insurat cu o alba iudaica denumita Elena care l-ar fi ucis si ar fi convertit imperiul roman la noua religie, dupa moartea lui? Ca inainte de Elena, imperiul roman erau hindusi (indieni) si ca ii pedepseau pe evreii infractori? Ati auzit si voi asemenea poveste?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Toate, dar absolut toate tâmpeniile sunt adevărate dacă pui botul.

| alex598 a răspuns:

Biblia sigur nu a fost inventată la consiliul de la Nicea. Despre restul nu am auzit nimic