| amancer19 a întrebat:

Este adevarat ca Diavolul umbla pe pamant asa am auzit

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Umblă pe pământ, există.
Nu trebuie să avem teamă de el, trebuie să ne rugăm la Dumnezeu să ne apere de cel rău.
Te pup!

23 răspunsuri:
| SimionAlexandru a răspuns:

Am scris un articol despre asta, cu siguranta iti va raspunde la intrebare:
http://mereupozitiv.wordpress.com/......pana-acum/
Iti doresc o zi superba :-)
Si sper ca ti-am fost de folos

| cumvacumvacumvacumva a răspuns:

Umbla, dar nu ar trebui ca cineva sa se teama de el deoarece Dumnezeu este mult mai puternic decit diavolul si el mereu ne are in paza Lui

| AwakenTheMonster a răspuns:

La mine de ce nu vine?
Adică, îl aştept de atâta timp.

| LetMeHelp a răspuns:

Da,si eu am mai auzit asta de la mai multe persoane. Daca umbla, asta este.Cica el isi ia o forma (fata, baiat, animal orice) si se umbla printre noi.
Dumnezeu este cu noi pretutindeni si cel rau nu va aveam puteri asupra noastrawinking.
O seara placuta.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns (pentru SimionAlexandru):

Mi-a placut articolul happy, 10, sper sa mai faci big grin.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Daca ar fi umblat pe Pamant pana acum am fi murit cu totii... ar fi fost decedari in lant, lumea nu ar mai fi aceeasi. Dar daca chiar umbla pe Pamant, ar fi o singura posibilitate, sa ne bantuie visele. Asta este cel mai probabil...

| duuh a răspuns:

Aha, umbla. Chiar azi m-am intalnit cu el. thinking

| SimionAlexandru a răspuns (pentru NoBodyCareAboutMeOrYou):

Multumesc frumos pentru apreciere big grin Cu siguranta, am sa fac.

| QueenOfSpades a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

Până şi Dracul se sperie de tine, mă.

| AwakenTheMonster a răspuns (pentru QueenOfSpades):

De ce? sad Şi pe tine te sperii?

| QueenOfSpades a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

Nu bre, tot şerpii sunt marea mea teroare.

| AwakenTheMonster a răspuns (pentru QueenOfSpades):

Ce dusă! Să-ţi fie frică de chestii inofensive. Adică, fără coarne, ştii tu.

| BrokenArrow a răspuns:

Da, e adevărat. Şi in acest moment citeşti ce a scris.

| QueenOfSpades a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

Cel puţin nu mi-e frică de raţe, pe lângă vaci. Şi, recunoaşte, că şi ţie ţi-e frică de şerpi.

| RAY a răspuns:

De ce ar umbla un rau pe pamant cand noi ne facem rau unul altuia?
de ce nu ne recunoastem greselile facute si dam vina pe demoni, diavoli, draci?
adevarat e ca nu umbla nici un personaj mistic pe pamant si doar ipocrizia care ne defineste ca specie

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Diavolul este o creatură spirituală, deci nu poate umbla pe pământ în sensul propriu zis al cuvântului.
Dar Biblia arată că el este conducătorul acestei lumi, adică influenţează modul de gândire a acelor oameni care nu se supun lui Dumnezeu.
(Apocalipsa 12:10 - "Vai de voi, pământ şi mare, pentru că Diavolul a coborât la voi cuprins de o mânie mare, ştiind că nu mai are decât puţin timp!")

| drhotzu a răspuns:

Mdaaaa
nu prea!

| drhotzu a răspuns:

Dar daca il vezi sa ii spui ca il salutwinking ne cunoastem de mult laughing)))))

| DDCC a răspuns:

E drept că în Dumnezeu nu credem de multe ori dar de Diavol nu există persoană care să se îndoiască de existența lui.
Așa e lumea.
http://youtu.be/mmzXkM_RI1Y

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fals. Satan si demonii in trup se afla in orion. www.satanismul.blogspot.com
www.sarpele666.blogspot.com

| ChuckNorris42 a răspuns:

Umbla umbla, ieri am fost la un party cu el. Stie sa petreaca Satan asta...

| danay72 a răspuns:

De fapt el este conducatorul acestei lumi. 1Ioan5:19,Apocalipsa12:9-12

| IulianDornianu61 a răspuns:

Normal ca umbla, doar nu are sa zboare.