| Just4FunIE a întrebat:

Se stie destul de bine ca Iisus a fost nascut dintr'o feeie pura, neatinsa de pacatul omenesc(daca pot sa spun asa), dar eu am mai auzit un lucru: acela ca atunci cand v'a veni diavolul pe pamant in propri'ai persoana acesta va fi nascut de catre o femeie pacatoasa, curva(scuze de limbaj), etc. Unii cred ca acesta s-a nascut deja si ca este in plina dezvoltare. Oare este adevarat sau sunt doar ideile unor "savanti nebuni"?

2 răspunsuri:
| sandra2012 a răspuns:

Antichristul este diavolul. Satan sta acum in iad si asteapta ca Dumnezeu sa il lase pe pamant, Nu am auzit nicaieri ca s-ar naste din vreo femeie.

| calitro a răspuns:

Buna,

Ar trebui sa te preocupe altceva, nu cred ca la 15 ani este nevoie sa cauti un astfel de raspuns, care apropo nu iti poate da nimeni un raspuns concret deoarece toti au propria parere. Daca doresti, citeste biblia, e o carte foarte grea de inteles dar acolo probabil vei primi raspunsul.