| mentholinks a întrebat:

Cand Isus umbla inca pe Pamant a spus ca secerisul este mare dar putini sunt lucratorii. In ziua de azi nu mai exista niciun lucrator doar mulgatori. Sau cunoasteti voi vreun lucrator adevarat?

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Deci il contrazici pe Iisus cand spui ca sunt doar mulgatori. Numai om al lui Dumnezeu nu esti.

| mentholinks explică (pentru Celcestietot):

Pe vremea lui erau si lucratori. Cu ce il contrazic? Vezi poate ai un pai in ochi.

| Celcestietot a răspuns (pentru mentholinks):

Ce treaba am eu in discutia asta? Doar ti-am scris ca il contrazici pe Iisus. Nu stii ca pana la finalul vremurilor vor mai fi lucratori?

| mentholinks explică (pentru Celcestietot):

Nu il contrazic cu nimic.

| Celcestietot a răspuns (pentru mentholinks):

Ba da, prin cuvintele tale, citeste, ca poate iti dai seama.

| RKBlue a răspuns:

Cum adica numai mulgatori?
Sunt atatia lucratori.

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Sunt și acum,dar întradevăr,mult mai puțini, mai ales în sudul și estul țării. Se mulțumesc în general doar cu programul bisericii lor și/sau postări online, ambele la fel de plictisitoare și fără roade. Mai sunt și ceva evenimente publice așa.„din Paște-n Crăciun", însă cam la fel de neproductive, din păcate. Asta-i părerea mea, sper să mă-nșel!