| bleakk a întrebat:

Este diferenta intre faptul ca Dumnezeu exista iar eu(ca persoana/om) nu cred/nu vreau sa cred(ca nu e cum vreau eu,nu e pe placul meu) si ca nu exista, la nivel individual cat si colectiv?

4 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Nu exista diferenta. Dumnezeu ne-a dat liberul arbitru. Fiecare poate sa creada sau sa nu credea in ceea ce se zice

| anonimg a răspuns:

Nu este nici o diferenta.
Dumnezeu ne-a aratat suficiente dovezi ale existentei Sale, indiferent daca acceptam sau nu aceste dovezi.
Noi vom fi trasi la raspundere si pentru nesocotinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg unde vrei sa bati! ..am sa-ti raspund simplu big grinOVEZI(pro si contra, in viata individuala a fiecaruia, in viata celorlalti in general)...=>CONCLUZIA bazata pe acestea (DOVEZI)!

| conu a răspuns:

Acesta "diferenta" depinde ce crezi tu. Chiar daca multe persoane cred in acelasi lucru, nu inseamna ca este si adevarat. Cea ce depinde este cum consideri tu insusi fara a fi influentat.