| Danielcristian a întrebat:

Este pacat sa te inchini la moaste?
Dar la icoane?

Răspuns Câştigător
| kriystina19 a răspuns:

In Exod 20 scrie :" Eu sunt Domnul Dumnezeul Tau sa nu ai alti Dumnezei afara de Mine. Sa nu-ti faci chip cioplit, nici vreo infatisare a lucrurilor cari sunt sus in ceruri, sau jos pe pamant, sau in apele mai de jos decat pamantul.
Sa nu te inchini inaintea lor, si sa nu le slujesti; caci Eu, Domnul, Dumnezeul tau, sunt un Dumnezeu gelos, care pedepsesc nelegiuirea parintilor in copii pana la al treilea si al patrulea neam al celor ce Ma Urasc.

4 răspunsuri:
| ateuNEGATIV a răspuns:

Mie imi place ala vechii e de groaza https://sites.google.com/......-in-biblie

| marycroitor a răspuns:

Nu ne inchinam la materie

| XxLorenaxX a răspuns:

Da, icoana e o infatisare a lui Isus care este in ceruri, deci inchindute la ea este pacat, Iar cine incalca o porunca se face vinovat de toate.