| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil ca mangaietorul din biblie sa fie o persoana pe care o va trimite tatal la sfarsitul vremurilor?
Am ramas socata, acela ma va slavi pentru ca din al meu ia si da si va vesteste vou, nu va voi lasa orfani voi veni la voi dar mangaietorul duhul sfant pe care il va trimte tatal in numele meu acela va va invata toate si va va aduce aminte de toate cele ce v am spus eu

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Mangaietorul din Biblie este o FIINTA de natura necunoscuta si este A Treia Fiinta a Dumnezeiri. Numele Sau este Duhul Sfant si se gaseste SI pe pamant.

| mentholinks a răspuns:

Mangaietorul acela ori l-au primit doar apostolii ori nu a existat si nici nu va veni ceea ce demonstreaza ca Isus spunea baliverne.

| xerxes1 a răspuns:

Cred ca era vorba de mangaietorul Pomohaci.
Dar diavolul a facut in asa fel incat sa fie inlaturat.

| NGheorghe a răspuns:

Nu este posibil. "Mangaietorul" a venit in ziua Cincizecimii (sau a Rusaliilor). La "cincizeci" de zile de la răstignire, sau la zece zile după înălțare. a venit sub forma unor "limbi de foc" si s-a așezat câte una pe fiecare apostol. Iar după aceea apostolii vorbeau in limbi străine.
(Faptele Ap. Cap2)

| GoldenBoy17 a răspuns:

Ma bucur ca ai întrebat, ESTE ADEVATAT, numai este mult si Dummezeu va veni sa ia ce-i al lui, va fi Foamete, Duereri fara leac, Mamele isi vor manca pruncii de foame, Vor veni Boli, Bube, Nu va mai exista mila, buzele ni se vor putrezii de sete. Mi ar lua o zi intreaga numai sa iti spun ce rau va veni la sfârșitul lumii, fa rost de biblie si citeste la apocalipsa, ai imcredere in mine, Mama este pocaita. Si numai prin pocainta poti scapa de masacrul acesta. Domnul sa te binecuvinteze.