| anonim_4396 a întrebat:

Este un lucru bun sa mori in zile de sarbatoare sau nu? Mai exact noaptea de inviere, pasti craciun.

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca moare in astfel de zile, nici bine, nici rau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa mori nu e niciodata un lucru bun

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu e pentru tine.

| sublime89 a răspuns:

Sa mori nu e un lucru bun. Tu probabil te referi la faptul ca cei care mor in zile de sarbatoare ajung in rai. Asta e doar o inventie stupida a oamenilor. Ar insemna ca si criminalii care au norocul sa moara in zi de sarbatoare ajung in rai. Ti s-ar parea corect?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca este maximul sa-ti moara cineva in zi de sarbatoare.
Pare mai degraba o pedeapsa pentru cei care raman.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un lucru bun sa traiesti, sa lupti, sa birui lumea.sa mori nu e un lucru bun.iar cand o fi oricum nu o sa stii deci...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un lucru bun să mori oricând.

| Voidwithin a răspuns:

Nu-i un lucru rau sa mori, dar e mai fain sa traiesti happy.
Totusi nu vad de ce crezi ca e este o diferenta intre zilele de sarbatoare si cele normale.Tot despre moarte vorbim.

| kiri11 a răspuns:

laughing cum sa crezi astfel de prostii? laughing Acum daca se moare vineri sau in zii de post inseamna ca ce? Ca esti vegetarian? AHAHA... mai cititi si alte carti pe langa biblie.

| xAlessia a răspuns:

Din câte am auzit eu de la bătrâni cică asa se spune. Ca doar oameni buni mor in zi de sărbătoare.

| Jardelin a răspuns (pentru xAlessia):

Prostii. Ce conteaza cand mori? Singurul lucru care conteaza este starea in care mori, adica daca esti impacat cu Dumnezeu sau nu.

| stoianmircea a răspuns:

Din cei care raspund,,,sa mori nu este un lucru bun'' nu este adevarat pentru ca te duci intr-o lume noua unde nu este,, durere nici intristare nici suspin ci viata fara de sfarsit'' asa ca nu e nici o problema daca moare cineva de sarbatoare pentru ca nimeni nu stie anul, ziua, ora, minutul, secunda in care va muri cineva decat Dumnezeu, deci doar oamenii buni care au facut fapte bune in viata de obicei mor in zi de sarbatoare.

| Mozambica a răspuns:

Nu,ca asa rudele tale in loc sa-l astepte pe mos craciun o sa stea sa-ti faca pomana