| anonim_4396 a întrebat:

Eu mai frecventez siteul asta si as vrea sa stiu de ce religie este adica scrie crestin, nu crestin ortodox ma poate lamuri cineva?

http://www.semneletimpului.ro/

Răspuns Câştigător
| TheTigerX a răspuns:

Nu stiu daca nu e catolica, nu pot sa-mi dau seama cu exactitate, dar asa cred

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crestinul este cel ce crede in Iisus Hristos, si il are ca mantuitor personal.deasemeni e cel care traieste ca Iisus facand voia tatalui din cer, infiderent ca este ortodox, catolic, penticostal sau oice alt nume va fi avand confesiunea lui. Dumnezeu este si atat.