| raMLesS a întrebat:

Evolutia exista si se intampla chiar sub ochii vostrii, in doar cateva zile s-au produs aceste mutatii.

https://www.youtube.com/watch?v=w4sLAQvEH-M

Ce mai aveti de spus crestinilor?

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Off...Macar daca ai intelege ca evolutionismul e dirijat de si tot nu te-ar mai manca cainii.

| doctorandus a răspuns (pentru raMLesS):

Pentru majoritatea crestinilor din SUA crearea lumii in sase zile a cate 24 ore fiecare este erezie.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Măi ce fac ei acolo așa zișii "specialiști" nu este evoluție, este un ghiveci. Dacă acum combin ADN,spermă de elefant cu cea a unui hipopotam,rezultatul este evoluție? Nu,nu este,fiindcă aceste animale,aceste specii,erau deja prezente, nu le-a creat omul în eprubetă."Specialiștii" se joacă cu viața și speciile deja existente.Aceștia nu creează ci distrug.Bacteriile se găsesc și în organismul uman, fiecare având rolul ei.De exemplu bacteriile care descompun hrana ingerată și o transformă în energia necesară celulelor.Ei nu fac decât să încerce diferite bacterii, fie din animale, fie de la om, până găsesc acele bacterii compatibile care se vor susține singure.Ei "creează" din bacterii, din viața deja existentă hibrizi, mutații, care până la urmă aduc moartea.Omul de-a lungul timpului nu a suferit schimbări.Azi el este același cu cel de acum 100, cu cel de acum 1000 de ani. Unde-i evoluția? Ne-au crescut între timp aripi? Avem capacitatea peștilor să putem respira liberi sub apă? Rezistăm asemeni păsărilor la altitudini mari, fără a avea nevoie de aparatul de oxigen? Nu, nu suntem capabili de nimic din toate astea. Câinele, calul, vaca, etc. sunt la fel ca acum 1000 de ani.Nici o schimbare.Ei ce obțin în laborator, în domeniul alimentar, experimentele pe animale, mutațiile, încrucișările genetice prin astea au făcut doar rău organismului și o dată cu așa zisele noi "specii" au apărut și noi boli și infecții la care organismul unora nu mai face față.Ce trăim noi în zilele noastre este involuție.Cu toate că ne dăm mari cu tehnologia de care dispunem,cu specialiști,care mai de care mai specialist ca celălalt, noi cei din ziua de azi, am ajuns să trăim clipe de teamă, de spaimă, de groază mai ceva ca strămoșii noștrii care nu au avut la dispoziție ceea ce avem noi acum și au supraviețuit atâtor încercări, războaie, foamete, boală care până la urmă tot de oameni au fost începute și create.Noi cei de acum îi considerăm pe înaintașii noștrii ca fiind înapoiați, proști, nebuni, însă noi cei de acum suntem lași și tăntălăi.Noi azi existăm datorită curajului, dorinței și luptei lor de a trăi viața. Dacă chiar ar fi ceva de mintea lor, a specialiștilor, atunci nu ar mai fi fost planeta "pusă" în modul "standby" de acest așa zis "virus" mortal.Și uite așa, datorită "specialiștilor" evoluția duce mai repede omenirea spre moarte și extincție. Uite aici "evoluția" naște monștrii și ne mai mirăm că de ce mâncarea nu mai are gust și valoare nutrițională, doar aspectul e de ea, pentru toate astea să le mulțumim "specialiștilor" că ne folosesc pe noi oamenii de rând pe post de cobai, atunci când scot pe piață un nou "produs". https://youtu.be/rW54_vM9SF0

| doctorandus a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Sa zicem ca stiinta ar demonstra ca exista Dumnezeu si ca Isus este Dumnezeu. Stii ce ar insemna asta? Moartea religiei revelate, moartea teologiei. La ce bun sa-l mai citesti pe Staniloae cand poti face experimente stiintifice pentru a determina religia corecta stiintific? Religiile incorecte stiintific ar fi interzise de stat, iar printre ele s-ar putea numara BOR sau taman secta din care faci parte.

| raMLesS explică (pentru chuckmanson):

Nu ma lasa JohntheAdvisor in pace crying
Ma ia cu sperma de elefanţi si ADN, si pune niste intrebari de te doare capul "in 1000 de ani oamenii si animalele arata la fel, nu avem aripi, nu putem respira sub apa"... Uite ca nu e chiar asa.
Asta e o parere de copil cu sindromul down crying

Explica-i tu cum sta treaba ca deja m-am saturat de ăştia, mi-e sila sa mai dau argumente unui om cu asa pareri.

| raMLesS explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Esti batut in cap...
Din aceiasi specie de bacterie, apar diferite mutatii (intr'un numar extrem de mic), luand acele mutatii si "plantandu-le" zilnic, acele mutatii devin din ce ince mai multe pana cand ajung sa fie comune... Apar iar alte mutatii, si uite asa specia aia de bacterie superioara primei specii, devenind imuna la acele antibiotice care ar fi ucis prima specie.
Daca ai fi urmarit clipul ai fi inteles, dar daca te uiti la 30 de secunde din clip si vii aici sa arunci cu rahat mai bine taci in puii mei ca esti paralel.

| raMLesS explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Da raspunde-i ba inteligentule omului, de ce il ignori? Te doare adevarul? Asa faceti cand nu mai aveti ce spune, ignorati/dati block.
Mi-e sila de oamenii ca tine.