| raMLesS a întrebat:

Pentru cei care credeti ca evolutia e falsa: https://www.youtube.com/watch?v=lIEoO5KdPvg
Ce mai aveti de spus?

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Minciuni pentru unii, evidente pentru altii. Acelasi lucru se intampla si cu videoclipul tau.

Nu stiu de ce nu spune si de ingeri, nu sunt credincios. Ti-am zis doar ca un videoclip nu inseamna "dovada". Decat daca vorbim de un videoclip prin care aratam lumii existenta cuiva, precum monstrul din Loch Ness.

41 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man cei care nu cred habar nu au, inca nu am cunoscut pe cineva care sa stie si sa spuna nu cred, ma indoisc, argumentele teistelor sunt de tot rasul si fara logica, aberante, o comedie

| RAY a răspuns:

Cum 2 ore | Nilsson a răspuns:
„Ce mai aveti de spus?"

Ce sa spun, ma amuza un pic ca abia acum ai descoperit acest clip pe care l-am vazut cu ceva timp in urma, printre multe altele.
Si parerea mea e ca evolutionismul are 0 (zero) dovezi stiintifice, numai interpretari eronate si subiective ale unor realitati obiective.
Urmareste documentarul din link-ul de mai jos si spune-mi cat de mult mai crezi in evolutie dupa aceea:

https://www.youtube.com/watch?v=PysWM9X_mwM

http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......-fapt.html
http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......utiei.html
http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......turor.html
http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......tibil.html
http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......nt-in.html
http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......title.html
http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......vs-ro.html

iisus nea cerut sa fim molestivi si buni dar nu sa fim prosti, prosti ne vrea religile si sectele aparute ca erezii, documentarele impotriva evolutiei sunt sectancte, secte platite de afara care vor un control mintal al unei natiuni

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Acest doc https://www.youtube.com/watch?v=PysWM9X_mwM apartine unui grup de sectancti care promoveaza ideea ca biserica catolica si ortodoxa e cu diavolul

prima biserica a crestinismului accepta teoria evolutiei https://www.youtube.com/watch?v=kp5i0_6PlrU
https://whyevolutionistrue.wordpress.com/......evolution/
e catolic dar vin aceste erezi sectacte si ne spun ca nu e adevarat

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.youtube.com/watch?v=-qvY6VgDL-0
Top 5 Dovezi Ale EVOLUȚIEI Omului

| raMLesS explică (pentru RAY):

Acum 3 ore | MoVaEm7 a răspuns (pentru raMLesS):
Tu nu înțelegi ce e aia ironie, văd ca ai mari probleme, mai vezi un psiholog, cum sa se petreacă evoluția in sute de milioane de ani când pământul nici 10 mii de ani nu are, mai intereseaza-te, lasă prostiile de pe internet, cercetează scoarța terestra și ai sa găsești adevarul.
laughing laughing Prosti rau de tot romanii astia, tara de ****.

| RAY a răspuns (pentru raMLesS):

Votanti psd

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cine a dat scanteia de viata pimei celule vii; ce lula mea?!winking laughing

| raMLesS explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

"Cine a dat scanteia de viata pimei celule vii; ce lula mea?!"
Australopitecus laughingwinking!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru raMLesS):

Ahaaaaaa; austraopitecus era un Android extraterestru, zici tu!?!winking laughing tongue

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ha! Ha! Glumele-s pe tine.
Uite aici dovada CLARA ca noi am fost CREATI de catre DUMNEZEU: https://www.youtube.com/watch?v=6cvA9nIRy5A

PS: Nu, nu cred in Dumnezeu. Dar mi se pare o prostie ca tu incerci sa schimbi parerile oamenilor prin niste clipuri. Asa ca ti-am gasit si eu un videoclip care sa ateste o parere diferita. Asta pentru ca dovezile sunt studiile adunate pe parcursul timpului, ci nu niste videoclipuri in care un om vorbeste despre un anume subiect.

| raMLesS explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

In videoclipul ala nu este nici macar o dovada stiintifica sau logica.
Cica intr-a 6-a zi Dumnezeu a facut o noua creatura iar apoi si-a insuflat propria viata in corpul asta din pamant, omul devenind un suflet viu.
Fiind ca l-a facut exact dupa chipul si asemanarea lui, omul era mult mai superior ca animalele, l-a numit Adam.
Pai si de ce nu spune si de ingeri asa? Aia nu au fost insuflati de Dumneze sau cum?
Fiind ca mi-e lene sa-ti explic, da-i la minutul 4:41 pana la minutul 5:00.
N-are sens, de ce dracu ar muri daca ar manca din acel mar? E doar un mar.
Si raiul sau iadul din punct de vedere biblic nu exista happy.
In clipul ala sunt niste minciuni mult prea evidente.

Clipul pe care l-am trimis eu e diferit.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru raMLesS):

Minciuni pentru unii, evidente pentru altii. Acelasi lucru se intampla si cu videoclipul tau.

Nu stiu de ce nu spune si de ingeri, nu sunt credincios. Ti-am zis doar ca un videoclip nu inseamna "dovada". Decat daca vorbim de un videoclip prin care aratam lumii existenta cuiva, precum monstrul din Loch Ness.

| Nilsson a răspuns:

„Ce mai aveti de spus?"

Ce sa spun, ma amuza un pic ca abia acum ai descoperit acest clip pe care l-am vazut cu ceva timp in urma, printre multe altele.
Si parerea mea e ca evolutionismul are 0 (zero) dovezi stiintifice, numai interpretari eronate si subiective ale unor realitati obiective.
Urmareste documentarul din link-ul de mai jos si spune-mi cat de mult mai crezi in evolutie dupa aceea:

https://www.youtube.com/watch?v=PysWM9X_mwM

| heracles a răspuns:

Nimeni nu a spus ca teoria evolutiei este falsa, insa aceasta evolutie a fost coordonata de catre o inteligenta, pe care noi o numim dumnezeu, amerindienii i spun spiritul universului, oamenii de stiinta i spun inteligenta materiei.
Citez din revista national geografic ''Aceste noi forme ale cunoasterii se intrepatrund si se intersecteaza cu formele mai vechi, consolidand intregul edificiu, contribuind mai departe la convingerea ca Darwin avea dreptate, avea dreptate in privinta evolutiei.Nu a avut dreptate in totalitate'' am incheiat citatul este mult de citit si nu am timp si nici rabdare, cumarati si tu revista (national geografic) si cetesti-o, suntem in anul 2018 nu mai suntem in anul 1859 -cand Darwin si-a publicat lucrarea -el a studiat biogeografia,paleontologia,embriologia,morfologia intre timp a mai aparut si alte ramuri genetica populatiei,biochimia, biologia moleculara si mai recent studiul genomilor pe care Darwin din pacate nu a mai avut cum sa le studieze.
Acum daca tu vrei sa scoti in evidenta ca Darwin a fi fost ateu, te inseli, a fost scrias o carte despre viata lui, el a fost crestin dupa care a devenit un agnostic, a continuat sa creada intr-o divinitate distanta si impersonala, o entitate mareata care pusese in miscare universul si legile sale, dar nu intr-un dumnezeu personal care alesese omenirea, in mod intentionat ca specie favorita.El si-a mascat intr-un fel lipsa de credinta religioasa, din respect fata de sotia lui.

| raMLesS explică (pentru heracles):

"Nimeni nu a spus ca teoria evolutiei este falsa" Steregoi, Nilson, Mircea08, Yavanna sau cum o cheama, etc...
Daca exista un zeu care a creat universul, e cu mult diferit de cel din biblie sau din alte religii, nici nu ti-l poti imagina.

| heracles a răspuns (pentru raMLesS):

Apai ca deh, ce sa zica si ei, posibil sa nu stie ce inseamna ''evolutie''

| Nonehhhjj a răspuns (pentru heracles):

Vezi ca faci mari confuzii, tu nu știi ca Dumnezeu a făcut tot ce este in univers fără cusur, fiecare ființa a fost creată perfecta, evoluția nu are nimic de aface cu Creatorul, poate vrei sa o numești inevolutie sau așa ceva, pentru ca păcatul a stricat creatia lui Dumnezeu, ce vedem noi azi sunt doar adaptări ale ființelor la păcat, de exemplu oamenii, unii au piele albă alții o au neagră, sau adaptat nu au evoluat, crezi ca pământul a fost creat in așa haos cu ploi care distrug vile viețuitoare cu soarele care iti arde pielea? Cât despre evoluție nu exista nici o dovada despre aceasta, e pur și simplu o teoria scornita pentru a îndepărta pe om de Dumnezeul adevărat, ai văzut tu in videoclip vreo dovada a evoluției doar baliverne menite sa păcălească pe cei slabi, cei care nu au studiat destul, este penibil cum cei care au inventat evoluția adauga miliarde de zerouri pentru a capătă credibilitate, când colo pământul e vechi doar de cateva mii de ani nici pana la zece mii de ani.

| heracles a răspuns (pentru raMLesS):

,,daca exista un zeu care a creat universul, e mult diferit de cel din biblie sau alte religii, nici nu ti-l poti imagina'' pai eu am spus ceva mai sus ca dumnezeu vine din cuvantul latin ''Domine deus'' domnule zeu, deci in biblie nu este vb de nici o divinitate care a creat universul, ci despre Elohim=zeii, si in biblie scrie undeva ''sa facem/cream, pe om dupa chipul si asemanarea noastra''deci erau mai multi dumnezeii? domni zeii? posibil si daca este asa, atunci acei zeii posibil sa fii fost niste extraterestrii, adica extra-pamanteni, si au creat fiinta umana prin inginerie genetica, acum ingineria genetica nu mai este un secret, se stie de ea.Asadar aceea inteligenta, energie divina, spiritul universului spune-i cum vrei nu poate fi descrisa de nici o carte, si de nici o religie, si zeii =extraterestrii astia daca exista au fost creatii la randul lor.Deci nu ei au creat universul si nici un zeu nu a creat universul, pentru ca si ei sunt creatii de cineva. Poate universul asta are el o inteligenta a lui, si creaza, sau poate exista o energie creatoare (divina) care a creat materia=universul si noi facem parte din el, pentru ca stiinta zice ca toate elemetele care se gasesc prin univers se gasesc si in om.

| heracles a răspuns (pentru Nonehhhjj):

Mda,ok pana una alta pune mana si mai citeste, vezi ce inseamna cuvantul dumnezeu. Iar evolutia nu exclude existenta divinitatii

| Nonehhhjj a răspuns (pentru heracles):

Încă o data iti spun, evoluția nu are nici o treaba cu divinitatea, vrei sa spui ca Dumnezeu este incapabil ca a creat ceva imperfect care trebuie sa transcende spre ceva mai bun?(in condiția noastră de păcat da, trebuie sa revenim la ce am fost). Nu pune pe seama lui Dumnezeu asemenea aberații, cum sa își schimbe Dumnezeu creatia, El este atotștiutor, e ca și cum ar spune stai ca am greșit aici, trebuie sa ii fac coada la animalul asta sau nu mai stiu eu ce, gândește și tu, dacă chiar ești creștin gândește-te la asta, cum sa crezi într-un Dumnezeu incompetent, Dumnezeul meu este perfect, evoluția nu are nici o logica in concepția biblica, nici macar nu exista dovezi in realitate despre aceasta, este pur și simplu o alta falsa religie dar de data aceasta bazată pe logica și argumente dar fără doveZi, iar lumea prinde momeala dacă nu studiază.

| heracles a răspuns (pentru Nonehhhjj):

''dumnezeul meu este perfect'' corect, fiecare n-il imaginam pe dumnezeu dupa propria noastra imaginatie.

| heracles a răspuns (pentru Nonehhhjj):

Daca evolutia nu ar exista noi si acum am fii prin pesteri, scotand pe gura tot felul de urlete nearticulate.Intelegi acum evolutia, eu cred ca omul a fost dotat cu un program pentru a evolua, care se gaseste in a.d.n-ul uman. Informatia, Energia si Materia nu pot fii create nici distruse ci doar transformate

| heracles a răspuns (pentru Nonehhhjj):

Iar eu nu am spus ca nu cred intr-un dumnezeu, va exista ceva, dar nu cred ca acel dumnezu este un simplu mos cu barba alba laughing) care sta acolo pe tron imbatranit cu zile notandu-si pe o hartie laughing) pacatele pe care le facem toti adica vreo 8 miliarde, ca altceva nu o fii avand de facut, nu se va plictisi oare? sa fim seriosi

| raMLesS explică (pentru heracles):

Cum anumite animale au ajuns sa-si foloseasca anumite organe ale corpului si sa-si dezvolte tot felul de simturi si abilitati, asa ne-am dezvoltat si noi creierul.
Uite de exemplu cainii au un simt al mirosului incredibil, te gaseste fara probleme chiar daca treci printr-un lan de porumb in zigzag si esti cu 5 minute in avans.
Liliecii au un auz incredibil, detecteaza chiar si cele mai slabe sunete.
Tiparii electrici genereaza un curent incredibil de puternic, cand se plimba prin apa, chiar si daca un peste minuscul este ascuns pe fundul apei, se foloseste de impulsurile electrice care il ajuta în sondarea electrică a mediului înconjurător și în comunicare.
Deci afla unde e pestele fara macar sa-l vada, auda, sau miroasa laughing.
Si partea cea mai tare e ca ei pot curenta alte vietuitoare, dar nu se pot electrocuta pe ei insisi cand ataca.
Si mai sunt mii de alte creaturi de genul, care au niste organe si simturi extrem de dezvoltate.
Faptul ca noi ne-am folosit de creier ca sa supravietuim, in timp ne-am dezvoltat din ce in ce mai mult inteligenta, iar azi am ajuns sa avem o minte mai buna decat cel mai puternic computer existent laughing.
Dar asta nu ne face "fii lui Dumnezeu", nu ne face "creatia extraterestrilor" sau mai stiu eu ce.
Poate ca e posibil ca o civilizatie superioara sa fii avut de aface cu asta, dar putin probabil.
Multi oameni isi pun intrebarea "Daca creierul este mai puternic decat mii de computere la un loc, de ce nu-s in stare sa rezolv exercitiul 157 + 87 de exemplu, instant? De ce nu pot memora o pagina, numai uitandu-ma doar o singura data la ea, de ce nu pot face multitasking?"
Pai noi nu am evoluat asa, noi in timpul evolutiei nu am facut calcule matematice sau mai stiu eu ce, corpul si creierul nostru s-a adaptat pentru mediul care era atunci.
Noi timp de cateva zeci de mii de ani ne-am folosit de ce aveam prin jur, am avut o gandire primitiva si nu ne-am folosit asa de intens creierul.
Recent de vreo 2-3000 de ani am inceput sa ne folosim de matematica, fizica, calcule, draci, laci laughing Atunci au aparut formulele matematice, fizice, etc... atunci am inceput sa ne stimulam in adevaratul sens al cuvantului creierul foarte intens.
Imagineaza-ti daca ne-am fii folosit creierul permanent pentru a face calcule si a invata, in prezent am fii fost niste masinarii cu sentimente laughing Am aproxima distanta dintre 2 corpuri cu o precizie incredibila, am face inmultirea 1803912*21321 : 21038, 69... aproape instant, si alte multe minunatii.
Acum suntem doar la inceput, daca o sa mai existam si o sa traim cateva zeci de mii/sute de mii de ani, chiar sunt curios ce ne rezerva viitorul?

| heracles a răspuns (pentru raMLesS):

De fapt este vb de adaptare/evolutie, asta e parerea mea, tu nu ai auzit niciodata de expresia ''evolutia bolii este tinuta sub control'' de exemplu iti intra un virus in corp, dupa cum se stie virusii nu au viata, ei prind viata in momentul in care iti intra in organism, bun, din momentul in care virusul a intrat in organism, incepe sa -ti devoreze organismul si asa incepe evolutia bolii, nu stiu, orice boala a sistemului nervos, virusul gripei, e.t.c.iar pentru ca evolutia bolii sa fie oprita organismul incepe sa lupte dar trebuie si ajutat cu medicamente e.t.c. si astfel boala nu mai poate evolua, doar daca virusul nu este inteligent si se adapteaza, devenind rezistent la medicamente, cum este cazul HIV.intelegi ideea asta e parerea mea ca este vb despore o imbinare dinamica, adaptare/evolutie.Ca si in cazul omului s-a adaptat la medii, si a evoluat homo sapiensul acum sa zicem 10.000 de ani nu se omora cu manifestari artistice sau sportive sau sa-si faca pedichiura laughing))). nu prea cred ca ai inteles cum sta cu adaptarea si evolutia dar in fine, nu contreza, si apropo tu zici ''de ce nu putem memora o pagina doar uitandu-ne o singura data. pai simplu nu suntem toti la fel, suntem diferiti de exemplu nu toti putem fi ca Nicolas Tesla daca ai auzit de el, el se uita o singura data pe o foaie si memora textul, nu trebuia sa toceasca, cum fac tocilarii. si mai sunt si altii dar in fine, nu are rost sa mai dau exemple.Deci eu nu zic ca nu exista o divinitate poate chiar aceasta divinitate a creat evolutia prin legile matematicii, fizicii, chimiei. Pentru ca universul functioneaza pe baza legilor chimiei fizicii, matematicii.
Tu cand de exemplu trebuie sa sari in lungime de pe loc sau din alegare sa zicem din alergare 6 m in groapa cu nisip crezi ca o vei face din prima, e te asigur ca nu, pentru ca intervin unele legi ale anatomiei, biomecanicii si in loc sa sari 6 m, vei sari 3 m, e dar antrenorul iti va zice nu contaza vei exersa, si in final vei reusi si sa zicem ca dupa 2 ani de exersare vei reusi sa sari 6 m, tu ce-i vei zice antrenorului d-n antrenor m-am adaptat sarituri in lungime(org.meu s-a adaptat sarituri in lungime si am reusit s-a sar 6 m) si antrenorul iti va zice ai progresat(ai evoluat) bravo tie, iar tu ce i vei spune, ba antrenoru lu peste tu nu auzi ca muschii mei s-au adaptat lasaritura habar n-ai,ba antrenorule, in fine deci parerea mea este ca tu esti strain de cuvantul evolutie, nu-l intelegi si i dai inainte cu adaptarea, organismele sau adaptat, pomii, florile, e.t.c sau adaptat si nu au evoluat. asa sa fie cum zici tu, dar eu zic ca pe langa adaptare mai exista si evolutie. avem pareri diferite asta este.

| Nonehhhjj a răspuns (pentru heracles):

Cred ca nu iti îndrepti privirea unde trebuie, ca sa lămuresc, eu cred într-un Dumnezeu plin de dragoste care a făcut și face tot ce ii sta in putința sa ne salveze de aceasta boala a păcatului dar nu ne forțează pentru ca ne iubește extrem de mult(deci ideea cu notarea tuturor păcatelor nu prea are relevantă pentru mine), dacă nu știai unul din rolurile lui Dumnezeu este acela de Creator, adică continua sa creeze, sa făcut un experiment și sa ajuns la concluzia ca universul se mărește pe zi ce trece, și nu înțeleg, dacă ți-am zis ca Dumnezeu ne-a creat perfecti, chiar crezi ca perfect înseamnă sa scormonește cu bete prin peștera? La început păcatul nu ne despărțea de Dumnezeu, el însuși își făcea timp și îl petrecea cu noi, crezi ca aveai nevoie de o casa cu acoperit din beton când pământul era perfect, nu ploua, nu era prea frig, nici prea cald, era o primăvara continua, nu erau spin și nimic rau nu era pe pământ, animalele erau prietenul omului, înțelegi când iti spun ca omul nu avea de ce sa evolueze, apoi după ce păcatul a pus stăpânire pe acest pământ, exact ca o boala ca un cancer a distrus cretia lui Dumnezeu, crezi ca uraganele animalele și plantele care acum sunt dușmane omului sunt creatia lui Dumnezeu? Acestea sunt urmările păcatului, și dacă vrei sa numești aceasta inevolutie evoluție, nu ai de cât, dar omul nu sa născut din nu stiu ce omida care sa făcut maimuța și nu mai stiu eu ce bazaconii, odinioară a existat o civilizatie postdiluviana(cea înainte de potop) care sunt 100% convins ca erau mult mai inteligenți ca noi, iti dai seama ca ei trăiau pana la aproape 1000 de ani, și nu trecuseră multă vreme de la căderea in păcat, ei imaginează-ți ce ar face Hitler și Stalin cu o minte de cel puțin 3 ori mai buna ca a lor in 1000 de ani( de ce crezi ca a adus potopul Dumnezeu, pentru ca au păcătuit atât de mult ca era imposibil sa mai fie îndreptați).

| Nonehhhjj a răspuns (pentru heracles):

Aa și nu ma înțelege greșit, cred ca exista o anumită evoluție numita adaptare, de asta oamenii din zonele calde sunt negrii, de asta vulpile de la polul nord sunt albe dar cum dintr-un vierme aa iasă un om, nu are logica.

| Nonehhhjj a răspuns (pentru heracles):

Deci doar imaginează-ți ce ar face Hitler și Stalin in 1000 de ani cu un creier de cel puțin 3 ori mai bun ca a lor, dacă azi vorbim de genetica, noi cu un iq de 120 acolo sa zicem laughing, trăim și noi 80 de ani acolo, doar imaginează-ți ce se putea face in acele zile.

| raMLesS explică (pentru heracles):

Omule macar ai citit ce am scris eu? Ce draci imi faceti unii, ma chinui sa va scriu un roman, si voi intelegeti fix p***.
Exact de adaptare si evolutie am vorbit si eu.
Ce am scris eu aici? ***Multi oameni isi pun intrebarea "Daca creierul este mai puternic decat mii de computere la un loc, de ce nu-s in stare sa rezolv exercitiul 157 + 87 de exemplu, instant? De ce nu pot memora o pagina, numai uitandu-ma doar o singura data la ea, de ce nu pot face multitasking?"
Pai noi nu am evoluat asa, noi in timpul evolutiei nu am facut calcule matematice sau mai stiu eu ce, corpul si creierul nostru s-a adaptat pentru mediul care era atunci.***
Si ce ai inteles tu...
Daca citesti randurile doar pe jumatate si le interpretezi cum vrei tu, nu te mai obosi sa raspunzi.
Stai linistit ca n-am nevoie sa ma inveti tu anatomie, stiu si eu ce procese fizice se intampla in corpul uman, stiu cum functioneaza si cum se adapteaza.
La tine sunt doua variante, ori nu intelegi ce citesti si uiti, ori citesti pe sarite.
Poate ca ar trebui sa va dau si eu raspunsuri seci cum face RAY.

| raMLesS explică (pentru Nonehhhjj):

"dintr-un vierme aa iasă un om, nu are logica."

Omule, esti paralel cuevolutia, nu a iesit nici un om dintr-un vierme, habar n-ai cum au evoluat speciile... habar n-ai ca evolutia s-a intamplat in sute/zeci de milioane de ani.
Nu a aparut un vierme, apoi un om cat o insecta din viermele ala, apoi un om cat un caine, apoi un om de 1.70m.
Asta e ignoranta si prostie cat se poate de mare, daca nu stii si n-ai pus in viata ta mana pe o carte sau macar sa fii dat search pe google sa gasesti acolo informatii despre evolutie, de ce lula mea te arunci ca prostul sa vorbesti despre evolutie? Dar asa-i romanul, nepasator si ii place sa arunce vina pe niste fiinte supranaturale cand nu ii merge bine.
Popor de idioti.

| Nonehhhjj a răspuns (pentru raMLesS):

Tu nu înțelegi ce e aia ironie, văd ca ai mari probleme, mai vezi un psiholog, cum sa se petreacă evoluția in sute de milioane de ani când pământul nici 10 mii de ani nu are, mai intereseaza-te, lasă prostiile de pe internet, cercetează scoarța terestra și ai sa găsești adevarul.

| RAY a răspuns (pentru raMLesS):

Stii cum sa incercat inlaturarea regimului comunist din china?

| raMLesS explică (pentru Nonehhhjj):

"cum sa se petreacă evoluția in sute de milioane de ani când pământul nici 10 mii de ani nu are" laughing) Esti spalat pe creier rau de tot de BOR.
Esti prea prost pentru secolul asta.

| heracles a răspuns (pentru raMLesS):

Da amice eu ti-am raspuns in felul meu, tu ai intrebat, daca creierul uman este mai puternic decat mii de calculatoare la un loc, de ce nu-s in stare sa rezolv exercitiul 157+87 instant, sau de ce nu pot memora nu stiu ce, o pagina, si iti raspund din nou, pentru ca suntem diferiti, nu toti suntem ca Tesla( se uita o singura data pe o pagina si era suficient) de fap[t memora o carte intreaga, nu toti suntem ca marii matematicieni care faceau calcule(in cap) mult mai complexe decat ai dat tu exemplu, si-ti raspundeau imediat, si apropo computerul a fost creat dupa mintea umana.

| raMLesS explică (pentru heracles):

Esti chior? Suferi de vreo boala? Nu am intrebat eu asa ceva, eu am dat doar un exemplu acolo.
Cat de batut in cap sa fii sa nu intelegi ce am scris... JESUS ce oameni.

| heracles a răspuns (pentru raMLesS):

Sau daca vrei un alt raspuns, Multi oameni isi pun intrebarea ''daca creierul este mai puternic decat mii de computere la un loc, de ce nu-s in stare sa rezolv exercitiul 157+87, pai foarte simplu, creierul acelor oameni care si-au pus asemenea intrebare, de ce nu poate si creierul lor sa faca asemenea chesti? pentru ca sunt prea p...i sau te refereai la creierul tau laughing)

| heracles a răspuns (pentru raMLesS):

Ai dat un exemplu, eu ti-am raspuns la acel exemplu, de ce unii nu pot memora o pagina din prima? eu ti-am raspuns ''ca suntem diferiti'' nu toti suntem ca tesla, poate nici creierul tau nu poate memora o pagina, dar mite o poezie de cateva foi ale lui eminescu happy pentru. ca suntem diferiti.

| raMLesS explică (pentru heracles):

Ma omule, nu ti-am cerut parerea, am dat un exemplu de intrebare pe care o pun unii oameni, apoi am dat si raspunsul, noi nu putem sa facem calcule complexe in creier (si cand spun noi ma refer la toti oamenii normali) fiind nu am evoluat asa, si da, pentru a face calculele alea, ai nevoie de o mutatie sau o supradotare de la mama natura... D-aia majoritatea geniilor aveau probleme psihice, autism, skizofrenie, etc...
Nu percepi ghilimelele? Am mai pus si 3 stelute ***, poate remarci fraza, dar de unde... Fara suparare, esti autist? In general aia nu pot intelege mesajele oamenilor.

| Inferno a răspuns (pentru Nonehhhjj):

"Cât despre evoluție nu exista nici o dovada despre aceasta, e pur și simplu o teoria scornita pentru a îndepărta pe om de Dumnezeul adevărat"

Delirezi.

| heracles a răspuns (pentru raMLesS):

Ok,soryy, nu m-am mai uitat nici la utilizator, si am citit mesajele tale asa pe scurt, asta e.

| raMLesS explică (pentru heracles):

Te iert acum dar data viitoare o sa fie rau, AI INTELES? laughing

| heracles a răspuns (pentru raMLesS):

Am inteles majestatea vostra happy data viitoare ma poti trage si in teapa, asa cum facea Vlad tepes, noua romanilor un tepes al vremurilor 2018 ne-ar trebui, nu-i asa, si preotii ar tremura in fata lui. laughing))