| navarre a întrebat:

Evreii (poporul ales!? )au fost canibali!
http://www.youtube.com/watch?v=ggzT7zeL9VU&feature=youtu .be

15 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Of of navarre...ui cum sta treaba: Israel fusese avertizat(prin Moise) ca, daca se vor departa de Dumnezeu, aveau sa fie adusi exact intr-o astfel de stramtorare, si ca parintii aveau sa manance trupul propriilor fii(Lev.26:29); teribila profetie s-a implinit.
Intelege ca Dumnezeu a prevazut care aveau sa fie rezultatele calcarii de lege si El a facut tot ceea ce a putut face prin indurare divina spre a impiedica sa se intample astfel de lucruri.
Biblia nu e grea de inteles, e nevoie de intelepciune; s-o ai din belsugwinking

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns (pentru navarre):

Nu tine de mine sa judec Voia Lui...chior sa fii si tat iti dai seama ca ce seceri semenihappy

| 4b a răspuns (pentru 4b):

Ioi ca ma incurc in stiintalaughing invers ultimele vorbe...

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns (pentru navarre):

Suntem limitati din cauza pacatului...eu ti-am explicat, pricepi ce doresc muschii tai navarrewinking

| Woodenpints91 a răspuns (pentru 4b):

Renunţaţi aşa uşor la gândire? Când nu întelegi ceva, sau ţi se pare o decize luată aiurea, te sonsolezi cu gândul că nu-i de tine să judeci părerile unui zeu, cel mai probabil, inexistent?

| 4b a răspuns (pentru Woodenpints91):

Woo, am invatat sa nu ma lupt cu morile de vant...
PS: prea multa invatatura, si in ceea ce priveste Dumnezeirea, oboseste trupulwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru 4b):

Nu că ar avea vreo legătură cu întrebarea, dar de fiecare dată când mă uit la avatarul tău, în loc de tipa cu fluture pe ochi, am pentru 1 secundă impresia că văd pe cineva cu o căciulă rusească. Ciudată iluzie optică.
Poţi să mă înjuri, dar nu m-am putut abţine să nu precizez asta.

| 4b a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing it's ok...

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns (pentru navarre):

Toate ca toate pana la o limita navarre...
Seara fainawinking

Răspuns utilizator avertizat
| lovitddefulger a răspuns:

Ma intreb cam in cat timp, in viitor, o sa treaca lumea peste tampeniile astea gen religie.

Răspuns utilizator avertizat