| Vernusio a întrebat:

Exista ceea ce se numeste karma?

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Fara comentarii, karma NU EXISTA.

| danay72 a răspuns:

Fiecare suportăm consecințele acțiunilor noastre, adică dacă fumez e clar ca ma voi îmbolnăvi. Dar karma se refera ca se va întoarce la tine ce ai facut chiar si intr-o viata viitoare, ceea ce conform Bibliei nu e asa.

| HazelEyes77 a răspuns:

Uneori platim pentru greselile noastre in viata aceasta alteori nu. Se spune ca in viata viitoare ne vom rascumpara greselile sau ii vom despagui pe cei de la care am luat ceva in mod nepermis. Cand te gandesti ca multi oameni sau chiar copii duc o viata in suferinta, lipsuri sau dizabilitati fizice ti se pare profund nedrept si nu vezi de ce Dumnezeu ar ingadui asa ceva. Poate ca e tocmai legea karmei care se aplica in mod drept fiecaruia dintre noi.

| Adiadictie a răspuns:

Cred ca da. din moment ce tu intrebi.