| PopaDaniel100100 a întrebat:

Exista cer si iad?

15 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Eu sunt convinsa ca da.

| Violleta2022 a răspuns:

Cer exista, iad nu!

| anonimg a răspuns:

Iadul este moartea a doua; adică trecerea în neființă pentru totdeauna.
Iar cerul există. Mântuitorul a spus: "Eu Mă duc să vă pregătesc un loc; și după ce Mă voi duce să vă pregătesc un loc, Mă voi întoarce, ca acolo unde sunt Eu să fiți și voi."

| SilentRain a răspuns:

Cerul exista, ai nevoie de 2 ochii perfect funcționali și un gat
Iadu este aici pe pământ în junglă de beton

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste Biblia daca vrei sa raspunsuri!

| Powerofrationality a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred că Biblia este o sursă de răspunsuri, ci de întrebări.
Biblia este o colecție de texte antice, scrise de oameni care nu aveau cunoștințe științifice sau istorice adecvate. Ea conține multe contradicții, erori, mituri și legende, care nu pot fi luate ca adevăruri literale.

| KovacsB a răspuns:

Cer cred ca exista.

| Xox0 a răspuns:

Cer sau rai?

| EestiSodalane a răspuns:

Există rai și iad. Cerul îl vede toată lumea geniule

| Darius50boss a răspuns:

Da

| Darius50boss a răspuns:

Citește Biblia și o să înțelegi

| IonelaIasmina a răspuns:

Da, există! Citește Biblia și o să înțelegi tot!

| T0Teu a răspuns:

Da. Cu siguranță

| Powerofrationality a răspuns:

Cerul și iadul sunt doar proiecții ale dorințelor și fricilor noastre umane, care nu corespund realității obiective. Nu există nicio dovadă că există viață după moarte sau o recompensă ori pedeapsă eternă. Aceste idei sunt iraționale și dăunătoare, deoarece ne împiedică să apreciem viața prezentă și să ne asumăm responsabilitatea pentru acțiunile noastre.

| andreiadrian12 a răspuns:

Da,Dumnezeu sta in Ceruri in Rai iar noi pe Pamant in iad.Glumesc,nu exista Dumnezeu.Altfel ar fi calau batjocoritor pentru ca pe Pamant e iadul iar in Ceruri se zvoneste ca ar fi Raiul. Oricum sunt n variante, n religii cu diferite interese:ori criminale calaistice, ori economice.