| anonim_4396 a întrebat:

Exista cuplu format dintr-un sectant si un ateu? Oare cum se inteleg?

8 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Cunosc o familie de penticostali in care el era ateu si ea era penticostala(sectanta).
In momentul de fata el este pastor, si crede-ma pe cuvant. Au 9 copii. 2 dintre ei O fata si un baiat erau incredibili de pacatosi.Ea se culca cu toti barbatii contracost, solare (deci era curva) El avea un anturaj cu care fura, si umbla zilnic cu cutitul la el.
In timpul acesta parintii nu si=-au pierdut increderea in Dumnezeu ca fii lor se vor intoarce la Dumnezeu.
Crede-ma sunt efectiv sfinti in momentul de fata.
Sunt transformati. Nu-i mai cunosti!
Acesta e un miracol de la Dumnezeu. Si in fine nu se intelegeau deloc cu parintii lor.I-au vandut calculatorul tatalui lor, un videoproiector de 60 de milioane.Si tatal lui l-a iertat.Si acum Gabi si Aurora sunt in Franta, si au rupt legatura cu anturajele lor, si isi dedica viata lui Isus.
Eu sunt catolic. Mama este foarte credincioasa.Merge in fiecare Duminica la Biserica, iar tatal meu este ateu.Nu merge nici de paste. Dar nu se cearta din cauza religiei.Se cearta din oricare alt motiv diferit de religie.
Si sunt convins ca si tatal meu se va intoarce.

| SaveTheNature a răspuns (pentru SaveTheNature):

Am uitat sa spun ca tatal lui i-a deschis si o pescarie fiului sau, si a vanduto si pe aia.

| 4b a răspuns:

Nu cred ca s-ar gasi fericire intr-o astfel de relatie...ideea e sa nu ne injugam la un jug nepotrivit cu persoana nepotrivitawinking

| dragos9234 a răspuns:

Da si se inteleg bine.Cand ateul zice ca dumnezeu nu exista sectanta zice ca exista,auzind asta ateul ii da o palma, sectanta se roaga la dumnezeu sa nu o mai doara falca, ateul ii da si un pumn, sectanta spune rugaciuni, etc.

| dragos9234 a răspuns:

Zise ala care scrie Darwin cu d mic.

| Silviuloan a răspuns:

Da eu ma intreb cum se inteleg doi ateii sau daca se gasesclaughing in plus am auzit acum ca a inceput exterminarea lorlaughing

| richarddawkins a răspuns:

Domnul darwin a avut sotie o sectanta el find agnostic, am citit biografia lui si nu prea se bucura ca mereu il contrazicea sotia lui in cea ce priveste pe dumnezeu, eu unu nu vad viata cu o sectanta, cu o ortodoxa da dar cu o pocaita nu, sunt prea fanatici religiosi, daca ar gandi rational i-as explica si daca nu ar intelege asta e

| richarddawkins a răspuns:

Eu glumesti? am spus ca ma duc la inviere, fata pocaita da nu am plans am vrut niste parerii