| PaulMadalin8540 a întrebat:

Exista pact cu diavolul?
Ps. dau funda!
Nu comentati aiurea daca nu stiti

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Da, exista pact cu Satana si exista (am ) dovezi concludente in acest sens. Filmari video cu declarati a unor oameni de mare importanta sau actiuni care dovedesc acest lucru dar sunt materiale pentru oameni cu experienta de viata inaintata si trecuti de o varsta, nu sunt materiale pentru copii sau tineri.

| PaulMadalin8540 explică (pentru danut):

In primul rand nu sunt copil am 22 de anilaughing
Interesant ce spui acolo dar mai exact ce dovezi (filmari ) ai ca din cate stiu eu diavolul zis alias Lucifer nu se arata cand ritualul sau pactul este facut. astept raspuns

| PaulMadalin8540 explică (pentru PaulMadalin8540):

Nu se arata cand este filmat ritulul sau pactul *

| RAY a răspuns (pentru danut):

Ce dovezii ai?

| danut a răspuns (pentru RAY):

Depinde de varsta pe care o ai, daca ai peste 45 de ani primesti de la mine un dvd cu declaratii ale unor oameni importanti care pentru succes au facut pact cu satana si nu unul ci multi, foarte multi.

19 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Sa ai tot ce-ti doresti. Nu doresc nimanui ce spui tu, sa fie cui isi doreste. P. S. Vorbeam de somitati si indivizi cunoscuti la nivel mondial, satana nu face aliante cu unul ca tine, te are inainte de a sti tu.

| danut a răspuns:

Face aliante doar cu cei ce au un talent scos in evidenta, actori, cantareti sau cu viitoare functii importante.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu cat e de adevarat iti spun din ce am auzit ca daca exista vrajitoare sau oameni care pot sa lucreze cu paranormalul aceia sunt oameni care fac pact cu deavolul prin simplul fapt ca incearca sa se foloseasca de acele puteri facand un pacat mare in fata lui Dumnezeu

| Mclaren12 a răspuns (pentru Freya1):

Aberezi. Magia nu are nicio legătură cu bau-baul inventat de evrei. Creștinismul condamnă magia pentru că ea reprezintă cheia principală spre avansarea spirituală. Cum crezi că i-a transformat creștinismul pe oameni în niște îndoctrinați care sunt inconștienți de puterile sufletului? Evreii au măcelărit mii și mii de preoți păgâni și vrăjitoare pentru a încerca pe cât posibil să condamne practicarea magiei.

| Freya1 a răspuns (pentru Mclaren12):

Nu am spus ca exista magie am zis ca daca exista asa se spune.Nu am tinut mortis ca asa e sau stiu sigur. Daca tu esti ateu sau nu aparti nici unei religi tu stii mai bine nu am treaba cu tine dar fiecare e liber sa isi spuna parerea.Nu sunt o fanatica nici nu am fixuri cu religia sunt o persoana simpla care crede in ce simte si atat

| Mclaren12 a răspuns (pentru Freya1):

Păi mai bine să fim toți conștienți de realitate și să nu mai credem toate vrăjelile născocite de evrei.

| Freya1 a răspuns (pentru Mclaren12):

Nu e vorba de evrei e vorba ca fiecare crede in ce vrea.Tu crezi ca daca ii spui cuiva deeh vrajeala el isi va schimca conceptia

| Mclaren12 a răspuns (pentru Freya1):

Ba da, este si vorba de evrei ca daca nu veneau ei cu programul lor subliminal nu mai ziceai acum ca fiecare crede ce vrea. Nu-i nevoie sa te conving eu, tu trebuie sa-ti pui intrebari si sa constientizezi realitatea in care traiesti dar este cam greu ca un om sa-si puna intrebari si sa constientizeze realitatea cand are subconstientul programat de o religie bazata pe credinta oarba.

| Freya1 a răspuns (pentru Mclaren12):

Deci bun mai pe romaneste tu ai dreptate si toti ar trebui sa gandeasca ca si tine ca sa fie fiinte normale si sa nu mai creada ce vor pentru ca daca nu erau evrei acum era bine deoarece toti gandeam asemeni tie.Repet nu cred in ceva anume si nu sunt bisericoasa cu credinta in sange dar daca un om crede in paranormal spre exemplu nu cred ca ar trebui sa fie nimeni franc spunandu-i ca greseste.Iti spui parerea ta si atat nu menti sus si tare ca toti gresesc si gandirea ta e cea mai buna iar alti abereaza

| Mclaren12 a răspuns (pentru Freya1):

"Deci bun mai pe romaneste tu ai dreptate si toti ar trebui sa gandeasca ca si tine ca sa fie fiinte normale si sa nu mai creada ce vor "
N-as zice. Si deistii stiu ca religia crestina este o inventie irationana, si panteistii stiu asta, si ateii stiu asta si restul de vreo 5 miliarde de oameni care nu sunt crestini.

| Freya1 a răspuns (pentru Mclaren12):

Foarte bine dar gandeasca fiecare pentru el nu face si tu ca si martori lui iehova doar aia vor sa iti bage pe gat religia lor si sa faci si sa gandesti ca ei.Io nu intru in polemici religioase ca nu isi au rostu tot ce m-a suparat pe mine a fost chestia cu aberezi am spus doar ca daca e dupa cum crede el eu aia am citit despre asta nu ca asa e si asa trebuie sa creada

| SG1995 a răspuns (pentru Freya1):

Tipul e satanist, face parte dintr-o secta antisemit, de obicei sectei ii ea cam o luna sa splele un individ pe creier, din fericire pentru mine am inteles la timp aberatiile promovate. In fine nu ai ce cere de la un individ care gandeste in dogme.

| SG1995 a răspuns:

Sa zicem, dar nu e asa cum prezinta cultura pop chestia asta, "pactul cu diavolul" este un contract spiritual intre doua entitati, acesta nu se limiteaza doar la pactul om-diavol.

| Mclaren12 a răspuns:

Este o prostie. Nu există diavol. Bau-baul creștinismului este la fel de inventat ca și Yehova.

| unprietenaproape a răspuns:

Te rog sa te mai gandesti si sa nu faci asta, stii de ce? fiindca e ca la supermarket dai si primesti, ai ideea ce iti va lua satana in schimbul lucrului pe care il doresti tu? iti spun eu SUFLETUL