| AvalohAlyn a întrebat:

Experientele NDE(in apropierea mortii sau moarte clinic) pot fi numite "Intoarceri din Lumea de Dincolo"? Exista si carte cu acelasi nume cu acest subiect.

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Repeti aceiasi intrebare de nu stiu cate ori, NU exista lumea de dincolo, mori si GATA. Exista REANVIERE pentru Viata Vesnica sau Pedeapsa finala dar la vremea cand vrea Dumnezeu.

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

D a //
.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Nu, sunt doar explicatii biologice ale privarii de aer, stari de moarte clinica etc.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Lazăr care a fost inviat de Isus s-a întors din mormânt.Omul când moare se întoarce in pământ de unde a fost luat iar sufletul se întoarce la Dumnezeu care l-a dat. Si atât!