| AvalohAlyn a întrebat:

Fiecare efect are o cauza.Iar in sirul lung de efecte si cauze ca sa existe un inceput trebuie sa existe Ceva care sa fi fost primul si cauza primordiala, care a dat nastere la lantul de efecte si cauze pentru ca din nimicul absolut care se presupune ca a fost la inceput nu poate iesi decat tot un mare nimic.Asadar cauza primordiala este DUMNEZEU sau un Creator, o forta Superioara si Inteligenta.Nu neaparat cum e prezentat in Biblie dar un Creator.Ce parere aveti de asta? Deci cum se poate sa nu crezi in Dumnezeu fiind faptul de care am zis foarte logic. Universul nu a fost dintotdeauna si Cineva l-a creat.Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Se poate sa nu creada tocmai pentru ca nu le permite Dumnezeu ca sa nu cumva sa se intoarca la El si sa-i ierte.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cineva l-a creat"... rationamentul tau e prost si e bazat pe favoritism.

Asa ca o curiozitate, cum ai ajuns de la CEVA la CINEVA?

Ai zis mai sus in rationamentul tau CEVA iar cateva randuri mai jos, ai trecut la CINEVA apoi ai trecut la Dumnezeu. Ce ai facut tu acum tine de favoritism.