| Steregoi a întrebat:

Fiecare sa-si fumeze "trabucul" pana il termina sau pana la capat si abia dupa ce il va fi fumat pe tot va putea spune daca a fost bun sau rau. La capatul trabucului se afla viata sau moartea. Asa scrie si in Biblie la Apocalipsa 22:11, 12:"Cine e nedrept, să nedreptăţească înainte. Cine e spurcat, să se spurce încă. Cine este drept, să facă dreptate mai departe. Cine este sfânt, să se sfinţească încă. Iată, vin curând şi plata Mea este cu Mine, ca să dau fiecăruia, după cum este fapta lui." Spor la "fumat"!

Corect?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu blasfemezi biblia la maxim, dar ai voie doar esti sectanct

| mentholinks a răspuns:

Daca ai sti adevarul dinainte ai putea alege sa-l fumezi altfel.

| Steregoi explică (pentru mentholinks):

Nu stie nici un om adevarul dinainte sa se intample.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Treci pe legale; nu te vor lega de aberatii biblice.winking laughing

| Steregoi explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Nu ma inchide nimeni deocamdata ca fumez Biblie. Mai incolo nu stiu ce-o mai fi.

Răspuns utilizator avertizat