| anonim_4396 a întrebat:

Habotnicilor ( nu e injuratura, uitati-va in DEX ), asta e pentru voi. voi sunteti protectorii terorii crestinismului, cu toate crimele impotriva miilor de oameni nevinovati pe care voi cu credinta voastra si biserica voastra i-ati ucis! http://www.youtube.com/watch?v=FrzPY1hDNsc&feature=relat ed

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Adevaratii crestini nu ucid.Multi au folosit umbrela protectoare a religiei ca sa isi atinga propiile lor interese. Oamenii care au fost cu adevarat credinciosi, si care nu s-au supus au fost considerati eretici si au fost omorati.Probabil ca si eu daca as fi trait in acele vremuri, as fi platit cu viata pentru credinta mea.Stiu ce inseamna habotnic.

Răspuns utilizator avertizat
| FucktheSystem a răspuns:

Un creștin nu o să accepte niciodată că religia lor de fapt a ucis cu sânge rece dar mereu o să zic că au fost persecutați, bine, încă se vait că-s persecutați.
Asta e natura lor, sunt foarte ipocriți.
Dra partea cea mai urât e că în Vechiu Testament le spune direcu Dumnezeu să ucidă, nu poți să zici că l-a apucat dintr-o dată pe un nebun să ucidă în numele lui Dumnezeu ci Dumnezeu însuși a comandat toată acțiunea.
Oricum, revenind la subiect, nu merită creștinii o melodie așa de bună, n-o să o aprecieze oricum.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sar crestini pe tine ca albinele pe miere / iata cum vei fi numit diavol/dracusor mic / antichirist/drac cu coarne de iad ema deja se roaga sa arzi bine in iad nu rezolvi nimic cu de astea multi au ochii inchisi nu ai ce face

| Urzi23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Raymusic19 a răspuns:

Ce sar crestini pe tine ca albinele pe miere / iata cum vei fi numit diavol/dracusor mic / antichirist/drac cu coarne de iad ema deja se roaga sa arzi bine in iad nu rezolvi nimic cu de astea multi au ochii inchisi nu ai ce face

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Bre raymusic unde ne vezi ca ne agitam ARAK initiatorul postului face si el valuri pe aici in rest este miel si il asteapta pe Mos Craciun Tu crezi ca sare acasa la tasu cu gura mare da de unde ca se alege batut, Din contra cind ia bunica lui pensia fuge ca trepadusul sa ii dea si lui 50 de lei rolling on the floor zice si sar~na.

| anonim_4396 explică (pentru Urzi23):

Copile, masoara-ti cuvintele. nu ma cunosti, nu imi stii varsta, nu stii unde si cu cine stau. nu te mai umfla asa in pene.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma rog pentru mantuirea voastra, nu ca sa ardeti in iad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Arckanum aveti psiholog la scoala? sau la clubul metalistilor acolo la voi? sau al rokerilor? noi crestinii avem.doctori de trupuri, si doctori de suflete.tu esti bolnav cu amandoua dar nu e vina noastra, trebuie sa-ti dai seama.ai nevoie de vindecare, fiindca nu esti dracusor dar nici om nu esti.esti un copil cu probleme de comportament si de gandire. daca nu te cauti acum. atunci cand?