| サクラ a întrebat:

Hey,tpu.Am o intrebare pentru fete.Trebuie sa port ceva in cap cand ma duc la biserica, mentionez ca menstruatia mi-a venit, dar sunt virgina.Astept cat mai multe raspunsuri si fara mistouri.

Răspuns Câştigător
| WholeWorldTeam a răspuns:

Sunt baiat.scuze ca ma bag in treburi de fete.Nu stiu daca ai auzit, dar nu ai voie la Biserica in zilele alea.Stai acasa si te rogi.Iar in general cand mergi, tot timpul trebuie sa ai o esarfa care s aiti acopere tot paru.Nu vreau sa fiu acum batjocoritor, dar spre exemplu am vazut ca mai nou e mai trendy in randu femeilor din cultul penticostal sa isi prinda danteluta in par.Mi se pare doar o simpla impopotonare. Daca chiar vrei sa iti acoperi capul cum normal si este, ia-ti o esarfa care sa iti acopere absolut tot parul.Si ca sfat ai putea parul sa ti-l prinzi daca il ai lung.De asemenea si la imbracaminte sa ai grija. Fara haine mulate si decolteuri.Pentru ca apoi tu esti de vina ca barbatii din Biserica nu mai sunt atenti la rugaciune.

7 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

Da, creier daca se poate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Huh? ce treaba are menstruatia si virginitatea cu mersu tau la biserica, unde oricum te duci cum te simti tu bine in limita decentei bineinteles

| lpavel a răspuns:

N-are nici o legatura menstruatia ta cu religia!
Astea sunt vorbe babesti!
Normal asa se cade sa mergi la biserica cu capul acoperit si o imbracaminte mai decenta adica mai putin sexy, ca sa nu atragi atentia barbatilor dar acum in zilele noastre se mai schimba lumea... poti merge cu capul descoperit dar imbracamintea decenta RAMANE! happy

| Mikhtarian a răspuns:

Daca se poate, un batic ceva in cap.
In rest doar decenta.
O zi buna.

| サクラ explică:

Nu sunt pe perioada acum, si stiu ca atunci cand sunt nu trebuie sa ma duc.Am intrebat doar ca sa stiu daca trebuie sa port ceva in cap cand merg.

| Xtadelo a răspuns (pentru サクラ):

La Biserica poti merge ORICAND! Ce legatura are menstruatia?
Si nu esti obligata sa ai ceva pe cap, trebuie doar sa fi decenta.

Răspuns utilizator avertizat