| anonim_4396 a întrebat:

Ma gandesc, ca mare parte din cei care vor asculta aceasta melodie si sunt crestini vor spune ca aceasta melodie este facuta de Satan. Chiar vreau sa le aud parerea, am chef sa rad putin acum, uitati aici linkul de la melodie :

https://www.youtube.com/watch?v=7qFF2v8VsaA

Sa va vad raspunsurile!

30 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Melodia e un mare rahat, clipul e so-so. Vrei ceva serios pentru crestini, ia d-aici - https://www.youtube.com/watch?v=2oBt0MiYddg

| Inferno a răspuns (pentru KodrutZ):

Ha ha, ceva serios spui.... E varza, asculta aici:
https://www.youtube.com/watch?v=R14G5ac76Uc
https://www.youtube.com/watch?v=nBJynBT_CQc
Asta de muzica! Sa fie de la Satan sau de la Dumnezeu?

| Drimmero a răspuns:

Ateii si crestinii au inceput o noua disputa pe TPU, parca mai acerba e aceasta. Nu baga toti crestinii in aceeasi oala, chiar te-as ruga.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Tin sa mentionez ca am spus "o mare parte", nu am spus "toti" crestinii. Te rog sa mai citesti o data intrebarea, si sa o citesti corect, nu am generalizat, am facut referire la acei crestini obsedati, fanatici mai bine spus.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Ei chiar ma enerveaza si pe mine, am mai intalnit cazuri ca nu am voie sa mananc cutare in nu stiu ce zi, ca nu am voie nu stiu ce, altii pacatuiesc prin ucideri si alte lucruri mai grave, iar eu ca doar mananc cum as putea sa pacatuiesc.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu am vazut din astia, chiar aici pe TPU, dar cred ca este troll, ma refer la PufosicaMititica, sau ceva de genul are numele, nu mai stiu sigur, oricum, cred ca ai auzit de ea, daca i-ai citit intrebarile si raspunsurile, poti sa iti dai seama daca este troll sau nu, eu cred ca e troll, dar ii raspund ca si cum nu ar fi.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Ce cauta acel ''cred''? E troll suta-n mie, nu trebuie sa-ti bati capul cu ea, mi-a zis ca are o relatie cu duhovnicul ei, da-te-n pana mea, am lesinat de rasrolling on the floor)))

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Acum mi - am adus aminte ca am vazut si eu asta, si parca ai intrebat-o tu, sau altcineva, ca daca duhovnicul ei are cumva 60 de ani. laughing M-am prapadit de ras laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu am intrebat-o, o spun si o mai repet, TPU pare sa gazduiasca pedofili pe aici si de ce deviati mintali mai avem parte, nu m-ar mira sa intre unul care sa ne zica cum asteapta un plod cu planta de pe biroul lui, asta ar mai lipsi, as crapa efectiv de ras/

| Clorox a răspuns:

Nu exista muzica de la Satan sau de la dumnezeu! Asculta ce vrei, nu o sa pacatuiesti! laughing

| Inferno a răspuns (pentru Clorox):

Voi,astia mai melomani, ia spuneti-mi si mie ce parere aveti de melodia asta? Merge sa o asculti?
https://www.youtube.com/watch?v=-ZXdZCd-aM0

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Eu nu cred in existenta pacatului, pacatul este vinovatia pe care oamenii o simt atunci cand fac ceva rau, sau care cred ei ca este rau, eu am pus aceasta intrebare, doar ca sa ma amuz de raspunsurile date ale unor fanatici religiosi, cred ca ai inteles gresit la ce ma refeream.

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Intersant este faptul ca nu crezi in Dumnezeu, dar in satan crezi, cum ar putea exista echilibrul daca crezi in unul dintre ei si in celalalt nu? Nu oare subestimezi echilibrul?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai nu cred nici in Dumnezeu, dar nici in Satan, unde am spus ca eu cred in Satan? Exact! Nu am spus asta. In intrebare am spus, ca o mare parte din credinciosi o sa spuna ca aceasta melodie este facuta de Satan, nu am spus ca eu cred in Satan, pentru ca nu cred.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Nu de tine spuneam, ci de tipul cu 'probleme de legat' de mai sus.Citeste inainte cui ma adresez, ca d-aia scrie in paranteza cui i te adresezi/

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Ooops! Imi cer mii de scuze, am uitat sa ma uit cui i te adresezi. Chiar imi cer scuze!

| Clorox a răspuns (pentru Drimmero):

Cine a zis ca nu cred in dumnezeu? laughing doar ca nu sunt nici ca Georgiana Ardelean!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Clorox):

Georgiana Adelean imi aduce aminte de : http://www.tpu.ro/utilizator/acafeg

Parca ar fi aceeasi persoana, numai ca una vorbeste numai de satane, iar cealalta vorbeste de alte chestii mult mai tampite!

Oricum este trolling si pe Facebook si pe TPU, nu cred ca mai exista cineva cu o asemenea mentalitate in ziua de azi, sa fim seriosi acum.

| Clorox a răspuns (pentru Mayhem666):

Mda, adevarat! Cred in fiecare lucru cu o anumita masura, dar nici ca ea! laughing
Este prea penala, i-am dat si mesaj... A fost o perioada cand eram Satanist laughing

| Bluestar15 a răspuns (pentru Mayhem666):

Pacatul e vinovatie? LOOOL Adica un fenomen psihic (cel de vina) e echivalent cu o realitate ontologica? big grin Mah, pe bune ca ateii din zilele mele erau cu 10 clase peste voi, va dadea clasa pana si un propagandist bolsevic de CAP laughing) Puneti mana pe carte, copilasi, ca pun pariu ca nici despre abstractiile categoriale ale lui Aristotel nu ai citit, nu mai zic ca de dogmatica nu ai habar, dar discuti despre crestinism big grin Pai teologia bizantina, copilasi, suprascrie pana si geniala filosofie a grecilor, dar voi nici pe Aristotel nu l-ati citit.Manuta pe carte, discutam cand v-ati facut temele big grin

| drutzix a răspuns:

Se pare ca Satana face muzica buna.

www.youtube.com/watch?v=n5p9_p633xM

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.deci poti rade.rasul e sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce amuzanta e fata tipului la sfarsit...parca ar fi o marioneta din filmele horror nereusite.
Aici urma de crestin si ascult
https://www.youtube.com/watch?v=OQNikGWT7To
sau altele si nu, nu sunt sataniste. Melodiile sunt facute de oameni, iar crestinii...nu toti sunt la fel. Unii iau prea in serios si asta e o prostie.
Iar ce a aratat Kodrutz, e cel mai mare k*cat pe care l-am vazut, aia erau ceva tentative de metalisti care incercau sa evidentieze stiu eu ce satanism in religie. Ma rog.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu stii cine sunt Necrophagia si ce reprezinta ei in metal, mai bine abtine-te de la comentarii de genul asta. Bine, clipurile lor sunt cretine, dar majoritatea clipurilor sunt cretine intr-o directie sau alta...

| Iunix a răspuns:

Cum a ajuns să-mi placă chestia asta? laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru Iunix):

Chiar iti place?

| Iunix a răspuns (pentru Mayhem666):

De la minutul 0:40 chiar merge, și mișcările alea rapide de zici că se mișcă-n poze laughing

| MistretulPufos a răspuns:

Nu pot sa cred ca exista ceva ce nu am vazut niciodata

| Kanpeki a răspuns:

Melodia e ok. Videoclipul e amuzant.

| Bluestar15 a răspuns:

Mah, stii ce e amuzant? Cineva cu numele "animelover95", care traiesti in benzile desenate, cauta sa faca misto de bigoti (da, aia care zic ca muzica nu stiu de care e marea problema a omenirii is bigoti).Pe bune ca nici in Caragiale nu gasesti asa ceva big grin