| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de ce unii oameni considera ca ateii sunt persoane rele. Am intalnit azi un alt membru TPU, care zicea ca ateii sunt rai, iar apoi spunea ca nu judeca pe nimeni, dar ateii sunt rai, ca asa i-a spus profesoara de religie, si i-a mai spus sa nu vorbeasca, cu ateii si sa se fereasca de ei, pentru ca sunt persoane rele. Pur si simplu, nu pot sa inteleg, de ce mai exista astfel de gandire in ziua de azi. Voi ce parere aveti?

38 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GoldandSilver a răspuns:

Sa stii ca crestinii nu ar trebui sa se gandeasca ca daca face fapte bune el va ajunge in rai, nu stiu cine va invatat aceasta conceptie, profesoara mea de religie m-a sfatuit asta. Cat despre atei, nu am nimic cu ei, ei au alte conceptii de viata, insa ar trebui sa se gandeasca foarte bine cand cred ca nu exista nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru remus1007):

La inceput e mai greu.

| Geanin a răspuns:

Suntem cu totii bolnavi, in lipsa de fonduri

| Cliar a răspuns:

Parerea mea este ca se poate observa cum crestinii gandesc inside of the box si ateii gandesc putin mai out of the box, dar cel mai bine nu te interesezi deloc de religie. Eu personal asta fac, nu sunt nici ateu ( sa nu cred ) dar nici religios ( sa cred ), pur si simplu ignor religia si traiesc ca si cum nici macar n-as stii de ea. Eu personal de cand am facut aceasta schimbare o duc mai bine, limita sunt eu si atat, nu am alte limitari spirituale.

| MistretulPufos a răspuns:

Il cheama cumva Constantin Gherlea? laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru MistretulPufos):

Da, dar inainte era cu numele PufosicaMititica laughing Sau ceva de genu'.

| MistretulPufos a răspuns (pentru Mayhem666):

Aha, se vede ca e troll laughing