| NameoftheCentury a întrebat:

Http://www.rtv.net/......85869.html
Ce ziceti? O minune, nu-i asa? Ce dovezi aveti ca Osiris nu exista? http://upload.wikimedia.org/......8829-b.jpg

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sant sufletescu.am intrat in statuie in chip nevazut si rapid m-am invartit.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai nu mai bea ca uite pe unde te poarta dracii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Cred ca el era ironic.

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu-l poti opri de miscator ce este

| Lizzu a răspuns:

Incredibil,domne,incredibil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Poate fi o minune. Poate fi de asemenea o înșelătorie. Conform Bibliei e o alegere greșită să-ți bazezi credința pe minuni, pentru că pot fi făcute atât de agenții binelui, cât și de spiritele rele.

Mulți vor fi înșelați când se va împlini versetul:
Savarsea semne mari, pana acolo ca facea chiar sa se coboare foc din cer pe pamant in fata oamenilor. (Apoc.13:13)

Unii se vor autoînșela făcând minuni:
Multi Imi vor zice in ziua aceea: "Doamne, Doamne! N-am prorocit noi in Numele Tau? N-am scos noi draci in Numele Tau? Si n-am facut noi multe minuni in Numele Tau?" (Mat.7:22)

| BlackSulphur a răspuns:

... What the ***?!
Serios, chiar va puneti baza in stirile de pe RTV? Vai de capul nostru...

| RaduMD a răspuns:

1° Astfel de "stiri", care nu dau nicio referinta, niciun nume, vorbind numai despre..."Muzeul Manchester din Marea Britanie", care vorbesc despre minuni de nimeni certificate, trebuie luate sub titlu de inventar. Ele arunca o anumita indoiala privind profesionalismul celui care le colporteaza.

Spunea Chesterton ca "ateii cred in orice, mai putin in Dumnezeu".

2° Nu am auzit ca cineva serios sa fi sustinut ca Osiris nu exista. Lumea nevazuta e inca si mai plina ca lumea vazuta si sunt, acolo, tot felul de sprite din care unii isi fac dumnezei.