| anonim_4396 a întrebat:

Și dacă vine războiul?(WW3)
Are toate șansele.
Ce o sa facem?
Cum o sa ne descurcam?
Măcar scăpăm toți de suferinta.

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Aplicam politica prescrisa în Biblie'"Cei ce suferă după voia lui Dumnezeu(adică nu" ca ucigaș, hot, făcător de rele"v 15) să-și încredințeze sufletele credinciosului Ziditor și sa facă ce este bine"1 Petru 4:19

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Războiul există decănd este omul lacom pe pământul ăsta omul ne sătul omul ne mulțumit omul cu ură si răutate omul fără Dumnezeu căci ei aduc răutate războaie suferință chinuri în viața oamenilor nevinovați omul fără Dumnezeu în sufletul lui în intențiile lui în gândire lui în mintea lui în inima lui este omul în stare de orice este mai rău posibil și imposibil căci acel om va aduce numai suferință în viața omului nevinovați în acel om vei vede numai răutate și ură.

| Drake21 a răspuns:

Am iesit si eu ca Americanii de la tv dintr o apa m ai exact din Dunare acum 2zile si am dintii la fel, la ei ies direct cu dinti si lanturi de aur rolling on the floor o inceput acum exodul din Pakistan 1.8 mil de afghanistani ca in Babilon, mi as face eu armata cu ei si eu tot pentru Arabia lupt, aici va fi decisiv daca lumea araba si petrolul sustine russia si china

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Si chinezul de la gangam style tot din apa iese cu lantu de aur la gat, la rusi nu iese nimeni din apa astia sunt certati serios cu America