| Steregoi a întrebat:

Iata motivul si dovada pentru care exista un singur autor si un singur Dumnezeu adevarat sau real si ca religiile politeiste sunt gresite. Legile fizice sunt aceleasi peste tot. Vietuitoarele au aspecte comune ce poarta amprenta unei origini comune sau a unui singur autor si a unui singur proiectant. In randul mamiferelor toate sau cel putin majoritatea au nas, gura, doi ochi si doua urechi. Aceste aspecte comune sau similaritati nu sunt dovada vreunei evolutii cu vreun stramos comun ci dovada unui singur proiectant si a unui singur stil de a proiecta si a face lucrurile. Ce parere aveti?

24 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Ca bati campii. Incerci sa raspandesti "adevarul" prin minciuna si dezinformare. Dar fiecare face cat poate.

| RAY a răspuns:

Scrii tampeni, rade si pisica mea de tine

| Steregoi explică (pentru RAY):

Ai un caracter batjocoritor. Crezi ca cu asta ma impresionezi? Din contra acest caracter iti scade valoarea de om. Parca ai fi la carciuma. Limbajul tau denota un nivel de educatie redus.

| PreaDistinsul a răspuns:

Un indiciu. Dovada este ceva indubitabil.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Si tu ce caracter ai ca ma judeci, sunt sincer nu incult, cu oameni ca tine Romania va ajunge mult mai rau ca acum, o tara cu fanatici religiosi care sunt manipulati usor de religie

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi explică (pentru OctavianDanielMaria):

Prima intalnire supranaturala a fost cu Adam apoi akaddienii sumerienii cu demonii. Israelitii au trecut in revista prin Moise faptele importante din istorie de la creatie pana la evrei.

| Steregoi explică (pentru RAY):

Spun adevarul. Asta e caracterul meu. Si le arat la oameni oglinda cum arata ei sau cum vor ei sa arate. Oglinda oglinjoara.

| Steregoi explică (pentru Inferno):

Crezi in infern de ti-ai pus numele Inferno?

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi explică (pentru OctavianDanielMaria):

Prima religie sau prima pacaleala? Prima pacaleala a fost de cand a amagit-o Satan pe Eva prin acel sarpe marioneta papusa undeva prin 3999 ien. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi explică (pentru OctavianDanielMaria):

Erorile de datare se datoreaza potopului din 2370 ien. Prima civilizatie a aparut nu departe de fosta gradina a Edenului din zona de izvorare a Tigrului si Eufratului. Odata cu arca oamenii au stiut ca se poate naviga si au costruit barci mari cu care au navigat spre continetele care s-au despartit din continentul mare dinainte de potop si astfel a fost populat continentul american dupa 2370 ien.

| Steregoi explică (pentru OctavianDanielMaria):

Nu ma intereseaza originalul. Daca il pot imbraca e bun. Nu ma intereseaza brandu. Alea sunt laudarosenii.

| Superior a răspuns:

Oarecum,da.

| Superior a răspuns (pentru RAY):

Fix religia distruge Romania, nu mentalitatea noastra tampita de a sta cu mainile in san cand astia isi bat joc de noi, ca votam pe cine nu trebuie doar pentru ca ne da un amarat de pix pe care scrie PSD.

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi explică (pentru OctavianDanielMaria):

Biblia a fost tradusa suficient de fidel cu originalul prin traduceri si transcrieri succesive daca la asta ai făcut aluzia cu tricoul neoriginal care e o imitație destul de buna sau aproape perfecta a originalului. Învierea va fi o copie perfecta a originalului decedat. Trezitul e o copie perfecta a adormitului original care a adormit cu 8 ore sau 2067 de ani in urma.

| Steregoi explică (pentru Superior):

Necredincioșii votează oameni "evoluați". laughing

| RAY a răspuns (pentru Superior):

Care religie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 animalism (a cazut) 2 animism (a cazut) 3 politeism( a cazut) 4 monoteism(cade). dovada evolutiei o ai in cutia craniana, la propriu : creierul reptilian, creierul limbic /mamalian si cortexul frontal si tu tot nu crezi in evolutie!

| Steregoi explică (pentru anonim_4396):

Evolutia = efectul potentialului de variatie genetica in cadrul aceluiasi gen intre generatii cu care a inzestrat Dumnezeu formele de viata biologice de pe Pamant. Evolutia e ca Biblia in sensul ca multi interpreteaza gresit realitatea. Aceste interpretari gresite nu constituie motiv sa nu credem ca exista Dumnezeu.